KOLTUK ALTI BAKIMINA DOĞAL ÇÖZÜM YOLLARI

0
375

Öncelikli olarak temiz bir koltuk altı bakımı hepimizin derdi. Kimisi deodorant kimisi roll-on kimisi ise terleme önleyici kremler kullanarak bu soruna çare bulmaya çalışıyor. Oysa terlemeyi engellemek vücut dengesini bozacağı için yerine kokuyu azaltmak daha iyi bir seçenek olacaktır.

Kış ve Yaz aylarında dayanılmaz bir hal olan bu sorun için neler yapabilir?

Her şeyin başı temizlik!

Evet ; hijyen bu noktada kilit durumdadır. Günlük bakım ve temizliğimizi aksatmadan yapmalıyız. Haftada en az 2 kez duş almalıyız. Her gün temiz kıyafetler giymekte ayrı bir unsur. Çünkü her ne kadar terlemiyorum deseniz de kıyafetlerinize o koku siner ve sizi olmadık yerde yarı yolda bırakabilir. Bunu kimse istemez. Duş sonrası yapacağınız bir kaç adım ile kimyasallarla doldurulmuş olan deodarantlardan böylece kurtulun.

Yapılışı;

Öncelikli olarak limon suyuna karşı cildinizin herhangi bir hassasiyeti olup olmadığını ölçerek işe başlayın. Alerjiniz olmadığına emin olduktan sonra uygulama yapabilirsiniz.

Aynı zamanda uygulama öncesi koltuk altınızın tahriş olmadığına emin olun aksi takdirde limonunun asidik özelliği biraz canınızı yakabilir. Bir kabın içerisine bir tatlı kaşığı karbonat beş altı damla limon suyunu makyaj pamuğu ile önceden yıkamış olduğunuz koltuk altına nazikçe sürün beş dakika bekledikten sonra soğuk su ile durulayın.

Limon – karbonat karışımının düzenli kullanımı ile bir müddet sonra koltuk altı kararmasına da iyi geldiğini göreceksiniz. Doğal deodorant görevi gören bu karışımı haftada iki kez uygulayarak kimyasal kullanımı azaltmanız mümkün.

Deodorant kullanımı azaltarak sadece kendiniz için doğal çevremiz için de bir katkı sağlamış olabilirsiniz.

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here