MUCİZE MEYVE AVOKADO !!

0
401

MUCİZE MEYVE AVOKADO

Avokado dışı yeşil içi kremsi renge sahip büyük çekirdekli karpuz kadar sert bir meyvedir. Anavatanı Meksika olan bu meyvenin, ülkemizde Akdeniz bölgesinde yetişmektedir. Bakımı da oldukça zordur, özel yetiştiricilik yapılarak meyveleri elde edebilirsiniz, avokado meyvesini eğer olgunlaştıysa koyu yeşil bir renge gelerek muz soyarmış gibi soyulur eğer rengi koyulaştıysa ya da siyahlaştıysa avokadonuz çürümeye başlamıştır.

Avokado bir meyve olarak bilinse de sebze gibi salatalarda kullanılabilir. İyi olgunlaşmış bir avokadoyu kabuğunu soyduktan sonra kaşıkla bile yenebilir.

Avokadonun Faydaları

Besin miktarları açısından yüksek değerlere sahip olan Avokado’ nun protein ve yağ oranı açısından oldukca zenin olan avokadonun içersinde A,E,B vitamini ve potasyumla fazla miktarda mineral bulunmaktadır.

Bu tarz vitaminlerin olması sebebiyle kolay yenilebilmesi sebebiyle, Özelikle cildin yenilenmesi ve yaraların çabuk iyileşmesine destek sağlamaktadır. Ayrıca kalp, damar ve bağırsaklar açısından güçlendirici etkisi bulunmaktadır. Kolesterol seviyelerini dengeli bir seviyede tutar.

Vücutta bulunan toksinlerin atılmasını hızlı bir şekilde yapar. Bağışıklık sistemimizi güçlendiren kandaki kırmızı kan hücrelerini yapan avokado aynı zamanda bir demir kaynağıdır.

Artemiss,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here