BEYAZ SİRKE

0
327

 

BEYAZ SİRKE

Mucizenin adıdır beyaz sirke diğer üzüm sirkelerinden farkı vardır. Faydaları saymakta bitmez beyaz sirkenin, sağlığımız ile ilgili faydaları ve kozmetikten, temizliğe kadar her alan kullanılan bir üründür. Bakalım beyaz sirkenin nelere iyi geldiklerine ve nasıl kullanım sağladığına.

Mucizenin adı Beyaz Sirkenin Faydaları

Kolesterol dengelemesi

Beyaz sirke, vücudunuzda bulunan trigliserid seviyelerini düşürerek, kalp krizi ve inme gibi yüksek düzeyde kolesterolün neden olduğu sağlık sorunlarını önleyebilirsiniz.

Kalsiyum Seviyelerini Düzenler

Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu besin maddelerinden biriside Kalsiyum dur. Vücudumuzun bu besini de karışılaması için de süt ve benzeri ürünler tüketmemiz gerekmektedir.

Her ne kadarda bu besinleri tüketsekte yeterli miktarda kalsiyum almış olmalıyız, bunun için beyaz sirke tüketimini artırırsak vücudumuzun kalsiyum emilimini artırmasıyla, Kemiklerimiz daha fazla güçlenir

 

Zararlı Bakterilerin Düşmanı

Doğal bir temizlik maddesi olduğundan beyaz sirke vücudumuzun üretmiş olduğu yada dışarıdan aldığımız zararlı bakterilerin yok edilmesinde kullanılır.

 

Diyette Beyaz Sirke

Diyet yapanlar için Beyaz Sirke bir seçenek olabilir. Örneğin 1 yemek Kaşığı beyaz sirkeyi salatalarımıza ekleyerek bize verecek olduğu tokluk hissi ile daha az yemekle daha fazla zayıflama imkânı sağlayabilir.

 Kaşıntıları ve sızıları giderir

Beyaz sirke doğal bir ağrı kesici olarak da kullanılabilir. Özellikle ağrı kesici ve kaşıntı azaltıcı özelliği vardır.


Cilde Faydaları

 

Bakımlı Saçlar

Kullanım alanı olarak fazla yerlerde yararı olan beyaz sirkenin bakımlı saçlarım olsun diyenler için bulunmaz bir nimettir. Doğal bir saç bakımı ürünüdür, beyaz sirke.

Kullanımı da kolaydır beyaz sirkenin kullandığınız şampuan ya da kreminizi bir miktar ekleyerek bu sıkıntıları azaltmış olursunuz.

Cilde Temizlik ve Güzellik Verir

Cilde temizlik verir

Nemlendirilmiş bir cilt istiyorsanız banyo suyunuza 2 yemek kaşığı kadar beyaz sirke eklemeniz cilde temizlik ve ferahlık verir. Ayrıca güneş yanıklarına da iyi gelen beyaz sirke güneş kreminize birkaç damla beyaz sirke eklemeniz yeterli olacaktır.

Doğal Temizlik Maddesi

 

Beyaz sirkenin kullanım alanlarından bir tanesi de temizlik malzemesi olarak kullanılmasıdır. Beyaz sirke hemen hemen her şeyi temizler mikroplardan arındırır. Mesela; fayans, metal, cam gibi malzemelerin geçmeyen kirlerine kullanılır.

 

Siyah Kuğu,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here