Zeytinyağlı Sabunun Yararları ?

0
382

Zeytinyağlı Sabunun Yararları ?

Saç ve cilt bakımında günümüz insanları neleri kullanmadı ki, bunlardan bazıları katkı maddeli olsa da bazıları da tamamen doğal, doğanın bize vermiş olduğu meyvelerin yağından gelmektedir. bu meyvelerden biriside hiç şüphesiz zeytindir. Mucizevi özelliklerine sahip Zeytinyağıdır. Özellikle hassas cilt tipine sahip olanların kullanmakta çekinmediği zeytinyağlı sabunlardır. Zeytinyağı bulunan sabunların içinde hiç bir katkı maddesi bulunmadığından bebeklerde dahi güvenle kullanılabiliyor.

Neden bu kadar önemli zeytinyağı derseniz içersin de bulunan yüksek miktarda Antioksidan ve E vitamini özelliği ile Saç ve cilt bakımında oldukça yararlıdır. Bu kadar yararlı olan bir ürününde Sektör olarak Kozmetik Firmalarının da uzun zamandır kullanımındadır.  

Geçmişten bu zamana kadar kullanılan zeytinyağının sabunlarda ve diğer kozmetik ürünlerde kullanılması kaçınılmaz oluyor. Eskilerden öğrendiğimiz ve özellikle cilt ve saç da kullanmaktan çekinmediğimiz zeytinyağlı sabunların kullanılması ve bakım olarak yapılması çok kolay ve zahmetsizdir.

Doğal olmasından dolayı özellikle saç dökülmesi yada azalmasından dertli olanların kesinlikle zeytinyağlı sabun kullanması gerekmektedir. zeytinyağlı sabun kullanılması saç diplerinden saçın ucuna kadar yeterli bakımı yapmasıdır. Ayrıca kuru ciltli olanlarında cilde uygulayarak nemlendirdiği bir gerçektir. Cildi canlandırır ve yumuşatarak gözenekleri ve cilt de oluşan akneleri tedavisinde yararlıdır.

Artık kozmetik olarak katkılı içinde ne olduğunu bilemediğiniz ürünler kullanmak istemiyorsanız, zeytinyağlı sabun kullanmalısınız. Hem emsallerine göre daha ucuz ve kaliteli hemde temin edilip kullanılması daha kolay.

Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Yararları

  • Cilt tipi kuru olanlar için nemlendirici özelliğinde olması.
  • Cilde sağlıklılık ve parlaklık kazandırır.
  • Cilt de bulunan akne ve sivilceler de azalma olur.
  • Ciltteki gözenekleri açar ve ölü derilerin yok olmasına sağlar.
  • Cildin yenilenmesini sağlar.
  • Cildin dışında saç bakımında kullanıla bilen Zeytinyağlı sabunun saç derisinde kan dolaşımına ve saça parlaklık vermesine yardımcı olur.
  • zeytinyağının içersin de bulunan E vitamini saçı besler ve dökülmesine engel olur.
  • Zeytinyağlı sabunu düzenli kullandığınızda saça yumuşaklık vererek taranırken açılmayan saçların zamanla daha düzgünleştiğini görürüz.
Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here