MASA BAŞI VÜCUT AĞRILARI

0
382

MASA BAŞI VÜCUT AĞRILARI

 

Masa başında uzun süreli oturmak özellikle boyun, sırt ağrıları ve bir çok hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Bunun önüne geçmek için bazı hareketleri yapmak bu sorunlarla karışı karşıya kalmamızı engeller.

Masa başı egzersizleri

Oturduğumuz yerden yapılanlar !!

Omuz ve belinizde çok ağır olmamak kaydıyla gerginlik hissi varsa bu hareketleri yapabilirsiniz. İlk başta koltuğunuza oturun ayaklarınızı 90 derecelik açıyla dik durun ve sola dönerek  yere doğru kendinizi gerdirin ve bir süre bu pozisyonda bekleyerek tekrar düz konuma gelin. Aynı hareketi sağınızdan da yaparak hareketi bitirin.

Öne Eğilerek rahatlatma

Bu hareketi öncelikle bel rahatsızlığı olanlar çok ağır ve yavaş şekilde yapsınlar. Koltuğunuzun önünde ayakta durup  ayak uçlarına doğru eğilin ve bunu yavaş yavaş yapı ki kendinize zarar vermeyin. Bu hareketi günde birkaç kere tekrarlayabilirsiniz.

Boyun esnetme

Bu hareketi yapmak için öncelikle boyun rahatsızlığı varsa yapılmamalıdır. Sağ elinizi arkanıza, sol kolunuzu da sağ kulağınızı kapatacak şekilde baş tarafınızdan üstüne koyunuz. Yavaş yavaş boynunuzu omzuna doğru esnetin ve daha sonra aynı hareketi diğer tarafınıza da aynısını yapın.

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here