ŞEKER VE ŞAMPUAN

0
368

ŞEKER VE ŞAMPUAN

Güzellik deyince akla ilk kadın gelir. Bu böyle bilinen bir şeydir. Kadının güzel gözükmesindeki en büyük etkende saçlarının bakımlı ve canlı olmasıdır. Bu sebepten en çok aradığımız ve okuduğumuz haberler saçımızla ilgili olanlardır.  Tabi bu bakım ve temizlik durumları farklı saç tipine göre çeşitlilik göstermekte olup; bu bakımları yaparken de saçımıza zarar vermeden nasıl duracağını da iyi araştırmaktan geçiyor.

Uzmanların belirttiği gibi şekerin saç bakımının da etkili bir yöntemi olduğu.

Şeker ve Şampuan Uygulaması

Uzmanlara göre şekerin saç bakımında mucizeler yarattığıdır. Aynı uzmanlar kullandığınız şampuana bir miktar şeker ekleyerek harikalar sebep olacağını belirtmiştir.

Peki nasıl?

Kullandığınız şampuana 1 çorba kaşığı şeker ekleyerek karıştırınız. Daha sonra bu karışımı saç derisine hafifçe masaj yaparak uygulayın. 3-4 dakika bekleterek saçınızı durulayınız. Yaptığınız bu işlemden dolayı saç derinizdeki gözeneklerine açacak ve saç derinizde bir rahatlama olacaktır.

Ne sıklıkla uygulamamız gerekir bu karışımı derseniz, ortalama 4-5 yıkamada bir bu karışımlı şampuanı kullanmak gerekir. Karışıma ekleme yaptığınız şampuanın kremli olmasına dikkat göstermeniz gerekmektedir.

Şeker ve Şampuanın Yararları

Saç deriniz ne kadar sağlıklı ise saçınızda o  kadar da sağlıklıdır. Sağlıklı ve temiz bir saç derisi ve saça sahip olmak için şampuana şeker eklemeniz ve 4-5 yıkamada bir kullanmanız yeterli olacaktır. Bu karışımı kullandığınızda saçınıza uyguladınığınız da saç kremi ve diğer bakım ürünlerin daha fazla yarar sağladığını göreceksiniz.

Böylelikle saç derinizde ve saçınızda olan yağlanmaları da en aza indirmiş olacaksınız.  Bu şekilde kusursuz güzelliğinize bir katkı sağlayacaksınız. Şeker saçlarınızın daha temiz, daha sağlıklı ve daha nemli görünmesine katkı sağlar.

Böylelikle saçlarınız istediğiniz gibi güzelliğinizin bir parçası haline gelir.

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here