Türkiye’de En Çok Albümü Satılan Sanatçılar

0
365

Türkiye’de En Çok Albümü Satılan Sanatçılar

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Müzik sektöründe her ne kadar uluslararası pek fazla başarımız yok gibi görünse de özellikle internet devrinden önce albüm satışlarımız dünya yıldızları ile yarışır bir haldeydi. Bu yazımda sizlerle Türkiye’de en fazla albüm kopyası satışı yapılmış sanatçıları paylaşmak isterim.

 

  1. İbrahim Tatlıses : 33 milyon kopya satışı ile Türkiye’de en fazla albümü alınmış sanatçılar arasında 1. Sırada yer alıyor.

 

  1. Orhan Gencebay : Toplam 28 milyon albüm kopyası satılan sanatçı listenin ikinci sırasında.

 

  1. Ferdi Tayfur : Listenin 3. Sırasında yer alan sanatçı toplamda 27 milyon albüm kopyası satışına ulaşmış durumda.

 

  1. Sezen Aksu : sırada söz ve besteleriyle gönülleri fetheden minik serçe bulunmakta. Sanatçı toplamda 27 milyon albümü satışına ulaşmış durumda.

 

  1. Ahmet Kaya : Özgün müziğin başarılı isimlerinden olan sanatçının toplam 26 milyon albümü satılmış.

 

  1. Bülent Ersoy : 21 milyon albüm satışı ile başarılı sanatçı listemizin 6. Sırasında yer alıyor.

 

  1. Zeki Müren : Türk Musikisinin sanat güneşi sanatçı toplam 19 milyon albüm satışı ile listemizde 7. Sırada yer alıyor.

 

  1. Neşet Ertaş : Büyük duayen Türk kalk Müziğinin en büyük ustalarından biri olan sanatçının toplam 16 milyon albüm kopyası satılmış.

 

  1. Barış Manço : 80 ve 90 kuşağında büyüyen tüm çocukların koca yürekli Barış abisi… Toplam 16 milyom albüm kopyası satışı ile listemizde 9. sırada.

 

  1. Cem Karaca : Türk rock’ının efsanevi sanatçılarından olan sanatçının toplam 15 milyon albüm kopyası satılmış durumda.

 

Teşekkürler.  

                                                                                                                      Atalanta,
Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here