DEPRESYONU AZALTAN GIDALAR

0
230

DEPRESYONU AZALTAN GIDALAR

 

Depresyon;

Duygusal anlamda aşırı yıkıma sebep olan rahatsızlıkların tümüne denir. Depresif durumları olan bir kişi vücudunda ekstra baskı hisseder. Bu sıkıntılarla hayattan zevk alamaz, sanki ruhu acı çekiyormuş gibi sürekli umutsuz ve çaresiz durumlarda hisseder.

Bu durumları en aza indiren doğal yöntemlerden biride gıda çeşitliliğidir.

Bu gıdalar şöyle;

 

Balık

Balıkta bulunan Omega3 asitleri vücudumuzda ve ruh sağlığımıza pozitif rahatlık verdiği ve haftada en az 2 kere balık tüketilmesinin bu tür depresyon ve ruhsal sıkıntılara iyi geldiği, riskleri azaltığı söylenmektedir.

Tavuk

B6 vitamini zengini olan tavuk özellikle beden sağlığına iyi gelmektedir. Serotomin ve Dopamin hormonları olarak bilinen halk arasında ise mutluluk hormonu olarak tanınan hormonların tavuk etin,n yenilmesiyle vücutta salgılanmasını sağlar. Ancak tavuk etinin de tüketirken organik olmasına da dikkat etmek gerekmektedir. Şunu da unutmadan derisini yemek Kolesterol seviyelerini yükseltmektedir yemek kaçının.

Elma

Bu meyve zengin vitamin ve minarelerden dolayı her gün 1 tane yemek özelikle kabuğuyla tüketilmesi gerekmektedir. İçersinde barındırdığı B vitamini ve Fosfor sayesinde beyin hücrelerini yenilenmesini hızlandırmaktadır. Bu sayede depresyona sebep olan düşünceleri azaltmaktadır. Çok çabuk sinirleniyorsanız eğer, Elma suyu içmenizi tavsiye ediyor uzmanlar.

Bal

Genel de kişiler mutsuz ve üzüntülü olduklarından şekerli ürünler tüketmeye çalışırlar. Böyle durumlar da bal tüketmek daha sağlıklıdır. Özellikle saf bal doğanın mucizevi yiyeceğidir. Balın içerisinde bulunan vitamin ve mineraller vücudumuzda doğal iyeleştirme sağlarken içersinde bulanan doğal tatlandırıcı sebebiyle zarar vermemektedir. Çünkü tatlı ve şekerli ürünler tükettiğiniz de kan şekeriniz yükselir kendinizi o an mutlu hissedersiniz ama etkisi hem kısa sürer hem de zararları vardır.

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here