Kışın Tasarruf Etmenin Yolları

0
222

Kışın Tasarruf Etmenin Yolları

 

Havaların soğuduğu bu zamanlarda yeterince ısınıp ve az faturalar ödemek isteriz bunları yapmanın basit ve etkili yöntemleri var bunlar.

Bunlar nelerdir;

Hane ısıtmalarında son zamanlarda kullandığımız ısıtma yöntemlerinin içinde doğalgaz kullanımı oldukça fazladır. Hane içinde sıcaklığı tutmak için, evin özellikle çatı ve dış duvarlarının ısı izolasyonlarının olması, ödediğiniz faturaları %15 azaltabilir. Faturalardan tasarruf elde edebilirsiniz.

Hane ısı kayıplarından bazıları da kapı ve pencerelerin yeterince kapalı olmaması ısı kayıplarında siz bilmeden kayıplara neden olabilir. Buraları küçük bir kontrol ile buralarda bir sorun olup olmadığına bakmanız. Eğer var ise süngersi bantlarla kapatılarak ısı kayıplarını engellemiş olursunuz.

Bazı doğalgaz sistemlerinde ısı ayarlamalı termostatlar olabiliyor. Bu termostatların ısın sıcaklığını maksimum 50-55 derece aralığında tutulması yakıt tüketimin azaltığı gibi fazla sıcaklıktan dolayı cildinize de zarar vermemiş olursunuz.

 

Hanelerde kullanılan doğalgaz vb. peteklerin önüne eşya koymamak ya da kapatmamak gerekmektedir. Isıyı içer de tutuğunuz o da sıcaklık seviyesini yüksek seviyelerde tutmak yerine konforlu olacağınız seviye de tutmak size ve faturalarınıza katkı sağlayacaktır.  

 

Hane de kullandığınız petekleri biranda yüksek derecede açmak yerine en düşük seviyede 1-2 saat önce açmak soğukluğun azalarak ısının artmasına neden olmasını sağlar ve tasarruf etmenize yardımcı olur.

 

Bu ve bunun gibi uygulamalarla ısı kaybınızı %15 azaltabilir, faturalarınıza ise %20 tasarruf etmenizi sağlarsınız.

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here