En İyi Aksiyon Filmleri

0
267

En İyi Aksiyon Filmleri

Kim sevmez ki izlerken yerimizde duramayacağımız, heyecanlanacağımız, adrenalinimizin tavan yapacağı bir aksiyon filmini… Bu yazımın içeriği sinema dünyasının olmazsa olmazı Aksiyon filmleri hakkında olacak.

Sinema sektörünün en popüler dalı olan Aksiyon filmleri, sinema sektörünün her zaman amiral gemisi olmuştur. Sinema salonlarının dolup taşmasında en büyük pay çoğunlukla Aksiyon Filmlerinindir. Özellikle gelişen teknoloji ile gerçekliği daha da arttırılan ve özel efektler ile daha etkileyici hale gelen Aksiyon filmleri bizim de izlemekten her zaman keyif aldığımız bir tür…

Gelelim kurgusu ile, senaryosu ile çekimleri ile bizleri içine çeken, izlerken müthiş keyif aldığımız en iyi aksiyon filmleri listemize…

 1. Bourne Serisi : Bourne İdentity, Bourne Supremacy ve Bourne Ultimatom adında 3 filmden oluşan seri, Oscarlı aktör Matt Damon’un oyunculuğu ve her filmde dünyanın 4 bir köşesinde geçen kurgusu ile kesinlikle listemizin en başında kendisine yer bulabilecek bir film…

 1. Görevimiz Tehlike Serisi / Mission Imposible :                                                  Tom Cruise’un gizli bir casusluk servisinin lideri Ethan Hunt’u canlandırdığı film serisi, Ethan ve ekibinin dünyanın bir çok yerinde yönettiği operasyonlar hakkında. Zaman zaman zor durumda kalan Ethan ve ekibi, bu zor durumlardan kendilerini kurtarmak için heyecan dolu mücadeleler vermekte…

 

 1. John Wick : Keanu Reeves’in başrolünde oynadığı film, eski bir kiralık katil olan John Wick’i anlatmakta. Karısının amansız bir hastalıktan dolayı ölmesi ve karısının son hediyesi olan yavru köpeğin evine zorla giren kişiler tarafından öldürülmesi sonrası John Wick’in intikam mücadelesini seyredebilirsiniz.

 

 1. Wanted :

  Her konuda başarısız bir genç olan Wes, babasının bir kiralık katil grubunda olduğunu öğrenir. Hayatındaki başarısızlık döngüsünü tersine çevirmek isteyen karakterimiz kiralık katil olmak için gruba katılır ve eğitime başlar. Zorlu bir eğitim süreci sonrası birçok yalan ile kandırıldığını anlayan Wes, intikam almak için babasının yolunu takip edecektir.

 

 1. Kaçak / The Fugitive : Karsını öldürmek suçu ile ölüm cezası alan Doktor Richard Kimble (Harrison Ford) hapishaneye götürülürken diğer mahkumlarla birlikte kaçar ve nefes kesen bir sürek avı başlar. Masumiyetini ispat etmek isteyen doktor hem polislerden kaçacak hem de karısının katilini bulmaya çalışacaktır.

 

 1. Taşıyıcı Serisi / The Transporter :

  Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez oyuncu Jason Statham ve yine nefes almayı unutacağınız bir aksiyon. Özel paketler veya zorlu özel işler için taşıyıcılık yapan karakterimizin tek bir kuralı vardır. “Asla paketi açma!” ancak bu görevinde vicdanı ve kuralları arasında bir ikilemde kalacak ve paketi açacaktır.

 1. Yüz Yüze / Face/Off :

  John Travolta ve Nicholas Cage’in usta oyunculukları ile yine bir aksiyon dolu başyapıt. Bir terörist grubu tarafından yerleştirilen bombanın patlamadan önce durdurulması için polis karakterimize terörist ekibin liderinin yüzü nakledilecektir.                                                                                                           Ancak işler tahmin edildiği gibi gitmez ve karakterimiz azılı bir caninin yüzü ile yaşamak zorunda kalacaktır. Kendisine kimseyi inandıramayan karakterimizi zorlu bir macera beklemekte…

 1. Tango ve Cash :

  Kariyerleri başarılarla dolu iki polisin düşmanları tarafından tuzağa düşürülerek suçlu ilan edilmeleri ve hapishaneye gönderilmelerinin anlatıldığı filmde… Kahramanlarımız hem canlarını korumaya çalışacak hem de hapishaneden kaçıp masumiyetlerini ispat etmeye çalışmaktalar.

 

 1. Kaya / The Rock :

  Bir grup askerin eski bir hapishane olan Alcatraz’da bir çok sivili rehin alması ve karşılığında fidye istemesi, verilmediği takdirde ellerindeki kimyasal silahı ateşlemekle tehdit etmesi üzerine başlayan filmde, uzman bir kimyager olan kahramanımız ve eski bir casusun asker grubunu durdurmak için verdikleri mücadele bizi nefes kesen bir aksiyona sürüklemekte.

 

 1. James Bond Serisi : İngilizlerin meşhur ajanı James Bond olamdan tabi ki listemizi bitiremezdik. Şimdiye kadar çekilmiş en uzun film serisi olan Bond filmleri her bölümünde bizi yeni maceralara sürüklemekte.

İyi Seyirler,

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here