Hızlı ve Kolay Gebe Kalmak İçin Bitkisel Yöntemler

0
407

Hızlı ve Kolay Gebe Kalmak İçin Bitkisel Yöntemler

 

Annelik… Bu kutsal görev çoğu kadının tatmak istediği bir duygu… Kendinizden daha çok seveceğiniz bir can, karnınızda büyüttüğünüz, canınızdan can verdiğiniz… Kadın doğuştan gelen fıtratından dolayı anaç bir yapıya sahiptir ve bu duyguyu kesinlikle tatmak ister. Bu yüzden, yazımda hamile kalmak için faydası kabul görmüş bazı bitkisel yöntemler hakkında sizleri bilgilendirmek isterim.

Sağlıklı bir çift asgari 12 ay boyunca denemelerine rağmen hamilelik oluşmamasına infertilite yani kısırlık denir. Her iki taraftan da kaynaklanabilen sebepler neticesinde maalesef gebe kalınamaz. Çeşitli sağlık kuruluşlarına başvurulmuş olsa da, yine sonuç alınamadığı zamanlar olabilir. Bu durumda alternatif tıp üzerine uzman kişilerin önerdiği ve kabul görmüş bitkisel tedavilerin fayda sağladığı ve gebe kalmayı kolaylaştırıldığı bilinmektedir.

Nedir bu tedavi yöntemleri ve ne işe yarar?

Kuru İncir Kürü  (Kadınlar İçin) :

Gerekli Malzemeler : Yarım litre su ve 15-16 adet kuru İncir

Kaynatılan yarım litre suya sapları kesilmiş 15-16 adet kuru incir konularak 15-20 dk. arası kısık ateşte ağzı kapalı şekilde kaynatılır. Kaynatılan su süzülerek soğumaya bırakılır. Soğuyan su günde iki kere öğünlerden 15 dk. önce aç karnına içilir. Bu küre âdetin bitiminden sonra başlanarak 21 gün boyunca devam edilir. İlk kür uygulandıktan sonra yedi gün  ara verilerek, sonrasında tekrar 21 gün içilir ve toplamda 42 günde tamamlanır. Kuru incir kürü günlük olarak hazırlanır. Hazırlanan karışım hemen aynı gün içilir.

Bu kürün yumurtalıkları olgunlaştırdığı ve gebe kalmayı kolaylaştırdığı bilinmektedir.

Keçi Boynuzu Kürü (Erkekler İçin) :

Gerekli Malzemeler : Yarım litre su ve 6 adet Keçi Boynuzu

Kaynatılan yarım litre suya küçük parçalara ayrılmış 6 adet Keçi Boynuzu katılarak 3-4 dk. arası kısık ateşte ağzı kapalı şekilde kaynatılır. Kaynatılan su süzülerek soğumaya bırakılır. Soğuyan su günde ilk hafta her gün bir bardak içilir, sonrasında bir hafta ara verilir. Bu şekilde toplamda 3 ay devam edilir. Keçi boynuzu kürü günlük olarak hazırlanır. Hazırlanan karışım hemen aynı gün içilir.

Bu kürün erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini arttırdığı bilinmektedir.

 

                Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here