HIZLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

0
393

HIZLI KİLO VERME YÖNTEMLERİ

 

Eğlenerek kilo vermeye ne dersiniz? Uygulanabilirlik konusunda hayli sıkıntı yaşatan diyet listelerinden bunaldıysanız bu makale sizleri oldukça ferahlatacak. Oldukça basit yöntemlerle bu yaz hayal ettiğiniz elbisenin keyfini çıkartacaksınız!

Aşırı kilo almak insanı öz güven etkilemesinin yanı sıra sağlık açısından da oldukça sorun teşkil etmekte. Gün içerisinde unuttuğumuz birçok aktivitenin de kilo almamıza neden olduğunu düşünerek hızlı kilo verme yöntemleri listemizin en temel başlığıyla giriş yapalım.

Sizde gün içinde su içmeyi unutanlardan mısınız?


“Bugün hiç su içmedim.” Cümlesini sık kurduğunuzu fark ettiniz mi? Doğanın bize sunduğu en saf armağanlardan bir tanesi olan su içmek zayıflamak için oldukça önemli bir etken. Sindirimin temel ögelerinden su metabolizmamızı hızlandırırken aynı zamanda da vücutta kalori yakıcı görevi üstlenerek aşırı kilolardan kurtulmanıza fayda sağlar.

Ekmeksiz doyulabileceğine inanın.


Vücudumuzun gün içerisinde mineral, vitamin, protein ve karbonhidrat gibi besin ögelerine ihtiyacı olduğunu duymayanımız yoktur herhalde. İhtiyacımız kadar tükettiğimiz besin öğelerini dengeli beslenme olarak da adlandırabiliriz. Aşırı ekmek tüketimi vücudumuzun ihtiyacından fazla karbonhidrat sağlayacağı için kaçınmamız gereken temel unsur. Çünkü fazla karbonhidratı yakamayan vücudumuz yağ olarak depolayacak ve kilo alımına sebep olacaktır.

Hızlı yemek yemekten kaçının!


Sindirim sistemimizin başlangıcı olan ağzımız içerisinde besinleri ne kadar iyi öğütürsek sistemin geri kalanı için işlem o kadar kolay olacaktır. Ayrıca yavaş yeme alışkanlığı kazanarak beynimize doyduğumuz sinyalinin sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlarız. Bu yöntem de gereğinden fazla besin öğesi almamak için uyguladığımız hızlı kilo verme yöntemleri arasında dikkat etmemiz gerekenlerdendir.

Sebze ağırlıklı beslenin.


İçerisindeki su miktarı bakımından sebzeler oldukça ön plandadırlar. Bu özellikleriyle kalori bakımından da düşük olan sebzeler sağlıklı beslenmek için en iyi besin seçeneklerindendir. İçerdikleri vitaminlerle vücudun sağlam ve dirençli olmasının yanı sıra hızlı kilo verme konusunda sizlere yardımcı olacaklardır.

Aşırı şekerli atıştırmalıklar kilo alımını tetikler.


Kilo almanın yanı sıra birçok sağlık problemini de beraberinde getiren bu atıştırmalıkları kenara bırakmanın vakti geldi. Gün içerisinde atıştırmak için aşırı şekerli (yapay tatlandırıcı içeren.) ürünler yerine daha çok lif ağırlıklı ürünler tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Lif içeren ürünlerin sindirimde oynadığı kolaylaştırıcı ve destekleyici rolü unutmamak gerekir.

Bir kahve alır mısınız?
Kültürümüzde önemli bir yeri olan kahvenin kilo vermenize yardımcı olabileceğini düşünmüş müydünüz? Özellikle tatlandırıcı içeriğe sahip olmayan kahveler vücudunuzun yağ yakmasına olanak sağlar. Yani artık bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı olduğunu bildiğimiz gibi kilo vermek konusunda da hatırı sayılır bir yeri olduğunu da sizlerle paylaşmış olalım.

Bol bol koşu ve yürüyüş yapın.

Kilo verme etkinliklerinin sonucunda kaslarınız güçsüz düşebilir. Sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilmek için sabah ya da akşam yürüyüşlerine çıkabilir, vücut direncinizi artırabilirsiniz. Zinde kalmanızı sağlayacak bu yöntem motivasyonunuz içinde oldukça önem arz etmektedir.

Uyku düzeninizi iyi ayarlayın.


Genelde hep az uyumanın vücut için yararlı olduğu söylense de kilo alma konusunda zararlı olduğu bilgisini vermek daha doğru olur. Yeteri kadar uyumak sizlerin zinde kalmasını sağladığı gibi aşırı kilo almanızı da engelleyecektir.

Sağlıklı ve hızlı kilo verme yöntemleri arasında saydığımız tüyolarımızı uygulayarak sizlerde hayalinizdeki görünüme kısa bir süreçte kavuşabilirsiniz. Hayatınızda strese ve sıkıntıya neden olmayacak bu teknikler yaşam enerjinizi de pozitif yönde etkileyecektir. Kilo verme hapları gibi kimyasal ve doğallıktan uzak yöntemler yerine keyif alarak zayıflamanız doğru tercih olacaktır.

Sağlık, huzur ve hayalinizdeki vücuda sahip olmanı dileğiyle.

 

Artem Jung,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here