Detoks Suları

0
426

Detoks Suları

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri…Bu yazımın konusu; günümüzde epey revaçta olan detoks suları… Detoks suları nedir? Faydaları nelerdir? Nasıl hazırlanır? Özellikle teknolojin kullanımına bağlı olarak neredeyse her platformda karşımıza çıkan Detoks suları ile ilgili sizi en doğru şekilde bilgilendirmeye çalışacağım.

 

Detoks ve Detoks Suyu Nedir?

Detoks; vücutta çevresel etkenler, sağlıksız besinler veya düzensiz beslenmeden dolayı biriken toksinlerin vücuttan atılması veya yok edilmesi sürecidir. Detoks suyu ise; asıl amacı vücuttaki zararlı toksinleri vücuttan atmak olan ve arındırıcı özelliği bulunan sulardır. Meyve, sebze ve bitkilerle hazırlanmaktadır.

Faydaları nelerdir?

Detoks suları: arındırıcı özelliği ile birlikte fiziksel ve zihinsel sağlığı arttırmaktadır. Enerjiyi arttırır, genel ruh halinizi ve doku sıvılarını düzeltmeye fayda sağlar. Ayrıca yağ yakımını hızlandırır, cildi güzelleştirir ve yaşlanmayı geciktirir.

Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Faydası uzmanlar tarafından kabul görmüş birçok popüler detoks suyu tarifi bulunmaktadır. Bunlardan birkaç tanesini sizlerle paylaşacağım ancak; kesinlikle unutulmaması gereken bir nokta var; detoks suyunun tarife uygun olarak hazırlanarak, kullanımda istikrarlı olunması gerekmektedir.

Elmalı ve Tarçınlı Detoks Suyu:

  • 3 tane çubuk tarçın
  • 1 tane dilimlenmiş elma (rendelenmiş de olabilir)
  • 1 su bardağı ılık su

Hazırlanışı; ılık su içerisine elma ve çubuk tarçınlar konularak, 15 dakika bekletilir. Yemeklerden asgari 1 saat öncesinde içilmesi gerekmektedir. Yağ yakmak için kullanılır.

Salatalıklı ve Naneli Detoks Suyu :

  • 1 tane salatalık
  • 1 limonun kabuğu
  • 4-5 dal taze nane
  • 1 litre su

Hazırlanışı; detoksa başlanmadan 1 gün önce limon kabuğu ve salatalıklar küçük dilimlenir ve nane dahil tüm malzemeler bir litre suya eklenir. 1 gece bekledikten sonra sabah aç karnına 1 bardak içilir ve kalanı gün içerisinde tüketilir. Ödem atmak için kullanılır.

Yaban mersini ve Portakallı Detoks Suyu :

  • 1 avuç yaban mersini
  • Yarım portakal
  • Yarım litre su

Hazırlanışı; küçük dilimlere ayrılmış malzemeler yarım litre suya eklenir ve  1 saat beklenir. Gün içerisinde tüketilir. Bu Detoks suyu; cildi güzelleştirir ve metabolizmayı hızlandırır.

 

Ayrıca son olarak şunu da hatırlatmak isterim ki; Detoks sularının tavsiye edilen kullanım süresi; Ayda bir kez, bir haftadır.

 

Not: Hamile ve emzirenlerin kullanmaması gerekmektedir. Herhangi bir rahatsızlığı bulunanların ise; doktorlarına danışmadan kullanmaması gerekmektedir.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here