KIRIŞIKLIKLARI YAVAŞLATMA YÖNTEMLERİ

0
397

 

KIRIŞIKLIKLARI YAVAŞLATMA YÖNTEMLERİ


Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… İnsan yaşı ilerledikçe vücutta deformasyonlar ortaya çıkmaya başlar. Bu deformasyonlardan en belirgin olanlarından bir tanesi de yüzümüzdeki kırışıklıklar olsa gerek. Her ne kadar kırışıklık deformasyonunun önüne tamamen geçemesek de uygulayacağımız birtakım kırışıklıkları yavaşlatma yöntemleri sayesinde bu süreci biraz daha geciktirebiliriz. Sitemizde yayınladığımız makalelerde genel olarak sizlere kendi hazırlayabileceğiniz doğal yöntemleri aktarmayı hedefliyoruz.

Öncelikle sizlere kısaca yüzdeki kırışıklık sebeplerinden bahsedelim. Yüzümüzün pürüzsüz ve gergin olmasında önemli rol üstelen kolajenler yaşımız ilerledikçe etkilerini kaybetmeye başlamaktadır. Bunun sonucunda yüzümüzde aşırı kırışıklık ve sarkmalar meydana gelebilir. Sigara kullanımı gibi proteinlere aşırı derecede zararlı olan alışkanlıklar da kırışıklıkların temel sebeplerinden bir tanesidir.

Kırışıklıkları yavaşlatmak için sizlere doğal çözüm listemiz.

Doğal Nemlendiriciler

Antioksidan bakımından zengin nemlendiriciler kırışıklıklarınızı azaltırken süreci yavaşlatmanızda da etkili olacaktır. Hindistan cevizi yağı ve saf zeytin yağı antioksidan bakımından güçlü olduğu gibi nemlendirici özelliğiyle de ön plana çıkmaktadır. Gece yatmadan önce yüzünüzü güzelce temizleyip bu yağlardan yeteri kadar kullanarak yüzünüze yumuşaklık kazandırmanın yanı sıra kırışıklıklarınıza da ağır darbeler vurabilirsiniz.

Meyve Maskeleri

Yüz için kullanılan doğal maskelerin ana maddelerinden bir tanesinin muz olduğunu fark etmiş olmalısınız. Besleyiciliğinin yanı sıra yüzümüze olumlu etkide bulunan bu meyve sizlere harika bir tarif sunuyor.
Yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı yoğurdun içerisine bir tatlı kaşığı portakal suyu ile bir adet muzu iyice karıştırmalısınız. Ardından yüzünüze masaj yaparak uygulayıp 20-25 dakika bekleyip durulayın. Düzenli uygulamanız halinde kırışıklıklarınızın azaldığını fark edeceksiniz.

Aloe Vera


Ev bitkilerine merakı olanlar için en uygun yöntemlerden bir tanesidir. Bitkinin içeriğinde bulunan jel yüzünüzü nem bakımından beslerken içerdiği yararlı maddeler ile genç görünmenize, kırışıklıklarınızın azalmasına olanak sağlayacaktır.


Makyaj Sonrası Doğal Tonik


Hepimiz gün içerisinde kendimize makyaj yapmaktayız. Marketlerde ve eczanelerde bulabileceğiniz toniklere ek olarak limon suyu ve bal karışımını kullanarak makyajınızı temizleyebilirsiniz. 10 dakikalığına yüzünüze uygulayacağınız bu yöntemle yüzünüzdeki kolajen miktarı artacaktır. Sağladığı nemlendirici özellik sayesinde de yüzünüz yumuşacık olacak.

C Vitamini


Cildinizin önemli miktarda C vitaminine ihtiyacı vardır. Gençlere kıyasla orta yaşlı ve yaşlı insanlarda oldukça az bulunan C vitamini kırışıklıklarımızın azalmasında oldukça önemlidir. Bu yüzden güne başlarken doğal sebze meyvelerden bu vitamini almanız kırışıklıklarınızı azaltmada etkili olacaktır.

 Bol Su Tüketimi


Su vücudumuz da birçok fonksiyona kolaylık sağlamaktadır. Bununla birlikte yenilenmeyi sağlar. Gün içerisinde bol bol su içmek yüzünüze bir parlaklık getireceği gibi kırışıklıklarınızın azaltmada sizlere yardım sağlayacaktır.

Yastık Seçimi

Yastık seçimi yüzünüz için oldukça önemli bir etkendir. Seçeceğiniz yastık uyku süresi boyunca yüzünüzü yıpratmamalıdır. Bu yüzden saten kumaşları tercih etmenizde yarar olacaktır. Ayrıca sırt üstü uyumakta yüzünüzün daha az yıpranmasını sağlayacaktır.

Bu saydıklarımız dışında estetik uzmanlarından da oldukça güzel formüller edinebileceğinizi düşünmekteyiz. Kırışıklıkları azaltma yöntemleri listesini daha da uzatmak mümkün. Ancak her evde uygulanabilen doğal yöntemler konusunda kesinlikle değinmemiz gerekenlerin bunlar olduğunu düşünmekteyiz. Uygulayan birçok kadının memnun kaldığı yöntemlerden umarım sizlerde memnun kalırsınız.


Artem Jung,

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here