UYGUN LENS KULLANIMI

0
441

UYGUN LENS KULLANIMI


Özellikle kadınlar için göz rengi oldukça önemli.
Son çıkan teknolojilerin bize getirdiği yeniliklerle artık çok kolay bir şekilde göz renginizi istediğiniz renge dönüştürebilirsiniz. Dereceli ya da derecesiz olsun lens kullanabilmek için mutlaka bir göz doktoruna muayene olmalısınız. Güvenilirliği sabitlenmiş birçok optik firması lens satışı yaparken doktordan alacağınız muayene evrakını sizlerden istemektedir. Göz birçok farklı yapıdan oluşan oldukça hassas bir organımız olduğu için merdiven altı üretim ve reçetesiz satılan hiçbir ürünü siz okurlarımıza önermemekteyiz. Lens seçimi yapmadan önce yapmanız gereken işlemlerden ufakça bahsetmek istedik.

Dünyada en sık rastlanılan göz renkleri kahverengi ve eladır. Bu yüzden üretilen birçok renk lens bu renkler gözler merkez alınarak üretilmiştir. Dolayısıyla takmak istediğiniz lens renk olarak size pek uyum sağlamayabilir. Lens satın almadan önce sizlere rehberlik edecek önerilerimize geçelim.

Yeşil Renkli Kontakt Lensler


Bulunabilirlik yönünden en kolay olan lenslerdendir. Kahverengi ve ela göz rengi tonlarına oldukça uyumlu olabilecek olan bu renk sizlere doğallık yönünden pozitif dönüş sağlayacak. Ayrıca kadınların en sık tercih ettiği lens çeşitlerinden bir tanesi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Mavi Renkli Kontakt Lensler


Özellikle mavi renk için lens seçimi yapmak diğer renklere nazaran biraz daha zordur. Çünkü kendi göz renginiz mavi tonlu lensin altında belirgin olacaktır. Göz renginizi gizlemenin elbette bazı teknikleri vardır ancak yine de tam mavi elde edemeyebilirsiniz. Örneğin göz renginiz kahve tonlarında ise (özellikle koyu kahve) açık mavi lensler kullanmak sizlere doğal bir görünüm kazandırabilir. Siyaha çalan renklerde göz renginizi gizlemeyen mavi lens kullanmak sizlere lacivert tonunda bir renk kazandırabilir.

Gri Tonlu Lensler


Çarpıcı bakışlar için oldukça tercih edilen tonlarda üretilen lenslerdir. Buğday ve koyu ten rengine sahipseniz lens almadan önce mutlaka bu renklere göz atmalısınız. Ton olarak oldukça geniş yelpazeye sahip olan gri lensler anlamlı bakışlar içinde birebir.


Bal Rengi Lensler


Genellikle göz rengi ela olan kadınların tercihi olan bu lensler her tonda cilde yakışmaktadır. Göz renginizin koyuluğu ve açıklığına göre birçok bal rengi tonunu yakalayabilir, kendinize en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Lensler göz renginizi belirlemenizde sizlere yardımcı olsalar da yarar ve zararları olabilmektedir. Lens alacak okuyucularımız için bu konularda da bilgilendirmek isteriz.

LENSİN YARARLARI


Lens kullanımı sizlere tarz ve imaj konusunda birtakım güzellikler katmasından ziyade numaralı lens kullanımı gözlükle aynı işleve sahip olarak daha iyi görmenize yarayacaktır. Ayrıca göz renginin değişebilmesi de insanları gözlük kullanımından daha çok cezbettiği için lens kullanımı gözlük kullanımından daha çok tercih edilmektedir.


LENSİN ZARARLARI

Direk göze temas ettiği için kullanımı konusunda bazı problemler yaşanabilmektedir. Lensler kullanılmadığı zamanlar solüsyonların da saklanmalıdır. Aksi taktirde göze mikrop kaptırılabilir ve tedavi sürecine gerek duyabilirsiniz. Bunun haricinde bir diğer önemli konuda uyumadan önce mutlaka çıkartmalısınız. Bu konulara dikkat ettiğiniz sürece kullandığınız lensin sizlere bir zararı olmayacaktır.

Artem Jung,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here