Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

0
377

Yüz Şeklinize Göre Gözlük Seçimi Nasıl Yapılır?

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Gözlükler; göz sağlığı için zorunlu olarak kullanılıyor dahi olsa, güzel bir görünüm için önemli ve vazgeçilmez birer aksesuar haline geldi. Peki, gözlük seçimi nasıl yapılmalı? Yazımızın konusu yüz şekline göre gözlük seçimi…

İster sağlığınız için zorunlu olarak, ister aksesuar olarak kullandığımız gözlükler, görünümümüzü neredeyse yeniden oluşturur. Bu yüzden yüz şeklinizi bilmek ve yüz şeklinize göre gözlük seçmek son derece önemlidir.

Doğru Gözlük Seçimi…

Doğru gözlük seçimi; yüzümüzün abartısız ve doğru orantılı gözükmesi sağlamaktadır. Yüz şeklinizi bilerek yapacağınız gözlük alışverişini de sıkıcı bir durumdan çıkarabilir ve daha kolay tercih yapabilirsiniz.

Gelelim 4 temel yüz tipine en uygun gözlük modellerine;

  • Kare Yüz Şekli;

Kare yüz şekline en uygun gözlük modelleri; Oval ve yuvarlak modeller tercih dilmelidir. Böylece yüzünüzdeki keskin hatlar daha yumuşak gözükecek ve yüzünüzü daha uzun gösterecektir. Böylelikle uzun dengesi sağlanacaktır.

Sert köşeli kare ve dikdörtgen gözlüklerden ve dar çerçevelerden uzak durulmalıdır.

 

  • Oval Yüz Şekli;

Oval yüz şekline en uygun gözlük modelleri; bu yüz şekli genel olarak orantılı olduğundan çoğu model size yakışacaktır. Sadece abartılı modeller ile yüz şeklinizin orantısının bozulmaması gerekmektedir.

 

  • Yuvarlak Yüz Şekli;

Yuvarlak yüz şekli kavisli bir yapıya sahiptir. Gözlük tercihlerinizde bu kavisli yapıyı biraz daha azaltacak köşeli gözlük modelleri tercih edilmelidir. Kalın saplı modellerde ayrıca güzel bir görünüm için yardımcı olacaktır.

 

  • Kalp Yüz Şekli;

Kalp yüz şekline en uygun gözlük modelleri; geniş alınlı ve çıkık elmacık kemikli bu yüz şekline en uygun modeller, geniş alının ön plana çıkmasını engellemek için sade, ince çizgili ve al tarafı geniş gözlükler tercih edilmelidir. Üst kısmı geniş ve büyük gözlüklerden ise uzak durmalısınız.

  Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here