Kızamık Ve Tedavisi

0
323
Kızamık ve Tedavisi

Kızamık Ve Tedavisi

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri…Kızamık, genellikle ilkbahar ve kış aylarında bireylerin vücutları üzerinde meydana gelen, kırmızı beneklerden oluşan bir hastalıktır. Bu hastalık oldukça yüksek derecede bulaşıcı olup, hastalığın geçirildiği dönemler yüksek ateşle geçmektedir.

Erken yaşta geçirilen kızamık hastalıkları düşük riskte olup, yüksek yaşta kızamık hastalığı büyük tehlikeleri beraberinde getirmektedir. O yüzden çocukluğunuzda kızamık geçirmediyseniz, kızamık geçirenlerin yanından uzak durmanız gerekmektedir. Kızamık geçiren kişinin yaşı küçük olsa bile.

Kızamık daha tıbbi bir terimle, solunum sisteminde meydana gelen enfeksiyon ile oluşur. Enfekte olan mukus ve tükürük ile basit bir şekilde yayılabilen hastalık türüdür. Öksürük ve hapşırma sırasında ortamda bulunan kişilere bu bakterileri geçirebilir. Dolayısı ile kızamık geçiren kişinin yanında daha önce kızamık geçirmiş birisinin bulunması çok daha sağlıklı olacaktır.

www.kadinnediyo.com

Kızamık Rahatsızlığı Tedavisi Nedir?

 

Kızamık rahatsızlığı için tam bir tedavi bulunmamaktadır. Kızamık tedavisi olarak söyleyebileceğimiz birkaç yöntem bulunuyor. Kızamığa yakalanan hasta, hastalık boyunca uzun süreler boyunca dinlenmelidir. Dinlenme aşamasında bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde beslenme sağlamalıdır.

Bu besinler ağırlıklı olarak sulu besinler olursa çok daha iyi olmaktadır. Hastanın bulunduğu ortamda temizlik konusu çok önemsenmelidir. Beslenmenin dışında çok fazla miktarda sıvı tüketmeli, taze sıkılmış meyve suları içmelidir.

Oda sıcaklığı 18 ile 20 derece arasında bulundurulmalı, bol bol A vitamini takviyesi yapılmalıdır. Son olarak hastanın yattığı oda güneş almalıdır. Bu şekilde tedaviyi gerçekleştirebilirsiniz.

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here