Doğum Sonrası Oluşan Göbek Sarkması

0
361

Doğum Sonrası Oluşan Göbek Sarkması Nasıl Sıkılaştırılır?

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Annelik gibi kutsal bir görevden sonra her kadının problemi olmuştur sarkan göbekler. Peki, sarkmış göbekler nasıl sıkılaşır?

Sizler için hazırladığımız yazı ile karşınızdayız.

Anneliğin ilk günlerinde bebekleri kucağa alındığında akıllara gelmese de, sarkan göbekler ilerleyen süreçle birlikte göze batmaya başlar ve anneler bu konuda bazı çözüm yolları aramaya başlarlar. Bu yazımda sizlere sarkan göbeklerin sıkılaşması için neler yapabileceğinizden bahsedeceğiz.

 

Göbek Sarkması…

 

Hamilelik süresince, büyüyen bebek ve iç organların zarar görmemesi ve vücudun dışına doğru ilerlememeleri için karın bölgesindeki kaslar çok daha güçlü hale gelirler. Doğum sonrası ise kasların görevinin bitmesi nedeniyle zayıflamalar başlar. Hamilelik dönemi boyunca kilo kontrolünün zor olduğunu biliyoruz ve hamilelik boyunca aşırı kilo alındıysa, doğum sonrası sarkmalara neden olur. Kısa sürede gerilen cildin, doğum sonrası bir anda gevşemesi olarak kısaca özetlenebilir.

 

Sarkan Göbek Nasıl Sıkılaşır?

 

  • Özel bir diyet programı uygulamak ve düzenli egzersizler yapmak fayda sağlayacaktır. (Emzirme dönemi boyunca anne ve bebeğin zarar görmemesi için uzman kontrolünde yapılması gerektiğinden, özel diyet programı olarak nitelendirdik.)

 

  • Yürüyüş bu dönem için en faydalı spordur. Ancak; plates ve yoga gibi vücudun şekle girmesini sağlayacak sporlar da tercih edilebilir.

 

  • Fasulye, nohut, mercimek gibi gıdalar ile kiraz, çilek, vişne gibi küçük meyveler ile tazı sıkılmış meyve suları da kilo vermede önemli yiyeceklerdir. Saydığımız yiyecekler, tok hissetmenizi sağlayarak, kilo vermenize yardımcı olduğu gibi gerekli vücut enerjinizi de sağlayacaktır.

 

  • Uzman kontrolünde özellikle belirli bir program dahilinde karın sıkılaştırıcı hareketler ile çalışarak sarkma sıkılaştırılabilir.

 

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here