Göz Altı Torbaları Neden Olur, Nasıl Geçer?

0
579
Gözaltı Torbaları

Göz Altı Torbaları Neden Olur, Nasıl Geçer?

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Sabah uyanıp, yüzümüzü yıkarken devamlı suretle karşılaştığımız gözaltı torbaları neden olur? Nasıl geçer? Bu yazımızda, çoğu kadının problemi olan göz altı torbaları hakkında bilgilere yer verdik.

 

Göz Altı Torbaları Nedir?

 

Göz Altı torbaları, gözaltı şişliği olarak da bilinen bir cilt problemidir. Kişileri yorgun ve uykusuz gösterir. Kimiz zaman çevresel faktörlerden, kimi zaman da vücudun bazı hastalıkları belirtme yoludur. Göz altı torbalarının en önemli sebepleri, genetik, yoğun stres, uyku düzensizliği, egzama gibi cilt hastalıkları ve hormonal değişimlerdir.

Diğer sebepleri ise; vücudun susuz kalması, alerji, yaşlılık, sinüzit, aşırı tuzlu gıdalar, hipertroid, böbrek hastalıkları ve aşırı göz yorgunluğudur.

Nasıl Geçer?

                Uyku düzeni sağlanarak aynı saatte yatıp-aynı saatte kalkma, gözeleri fazlası ile yoran televizyon ya da bilgisayar başında az zaman geçirme, dengeli beslenme, tuzlu gıdalardan uzak durma ve kafeinli içecekler içmeme torbalardan kurtulmak için atacağımız ilk adımlardır. Bu adımların haricinde ise göz altı torbalarına iyi geldiği bilinen doğal ve bitkisel malzemeler ile yapacağımız bazı adımlar mevcuttur.

Bunlar;

  • Aloe Vera; ferahlatıcı bir etkiye sahiptir ve düzenli kullanımda göz altı torbalarının geçmesi için fayda sağlamaktadır.

 

  • Hindistan Cevizi yağı, göz altı şişkinliklerinin düzelmesini sağlar ve düzenli kullanımı ilerleyen yaşlarda göz altı torbası oluşumunu engeller.

 

  • Patates; içinde barındırdığı nişasta ile göz altı torbalardan kurtulmanızı sağlar.

 

  • Salatalık, içerisinde bulunan enzimler ile cildi sıkılaştırır ve iltihaplanmayı giderir.

 

  • Tuzlu su; kaynatılan suya eklenecek yarım tatlı kaşığı tuz, bir bez yardımı ile göz altı torbalarına konulduğunda, göz altında tutulan suyu emme özelliği ile torbalardan kurtulmanıza fayda sağlayacaktır.

 

Atalanta,

 

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here