En Başarılı Türk Kadın Sporcular

0
303

En Başarılı Türk Kadın Sporcular

 

                Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Sizler İçin En başarılı Türk kadın Sporcular Listesi hazırladık. İşte karşınızda En Başarılı Türk kadın Sporcular…

 

Halet Çambel
  1. Halet Çambel:

1936 yılında yapılan Berlin Olimpiyatlarına Eskrim branşında katılan, halet Çambel, Olimpiyatlara katılan ilk Türk Kadın Sporcu olarak adına Türk tarihine yazdırmıştır.

  1. Şahika Ercümen:

1985 doğumlu Şahika Ercümen, serbest dalışçıdır. şampiyonluğa ulaşmıştır. Branşında 100ün üzerinde şampiyonluk kazanmış ve 8 Dünya rekoru kırmıştır. Salda gölünde kırdığı son Dünya rekoru ile Rekorlar kitabına adını yazdırmıştır.

  1. İpek Soylu:

1996 doğumlu Milli Tenisçi İpek Soylu, Enka Spor oyuncusudur. 2012 yılında Wimbledon’da gençler kategorisinde mücadele ederek, aynı turnuvada gençler kategorisi ana tabloda oynayan ilk Türk kadın tenisçi olmuştur. 2014’te Amerika Açık Tenis turnuvasında çift kızlarda şampiyonluğa ulaşmıştır.

  1. Tuğba Karademir:

1985 doğumlu Artistik Buz Patencisi Tuğba Karademir, 1995 yılında aldığı Balkan birinciliği ile Artistik Buz Pateni kategorisinde Türkiye’ye ilk altın madalyayı kazandırmıştır. Olimpiyat ve Dünya şampiyonası finallerinde yarışan ilk Türk buz patencisidir.

  1. Neslihan Yiğit:

1988 doğumlu Milli Badmintoncu Neslihan Yiğit; 2012 yılında yapılan yaz olimpiyatlarında branşında olimpiyatlara katılan ilk Türk badmintoncu olarak ülkemizi temsil etti. 2013 Akdeniz oyunlarında ise tek ve çift kategorilerinde şampiyonluğa ulaşarak adına Türk spor tarihine yazdırdı.

  1. Serap Özçelik:

1988 doğumlu Milli karateci Serap Özçelik; Türkiye’nin yetiştirdiği en başarılı karateci olarak listemizde yer alıyor. Bakü’de yapılan Avrupa oyunlarında birinci olarak karatede ülkemize ilk defa altın madalya kazandırmıştır.

 

Ayrıca; Basketbol ve voleybol kadın milli takımlarımızda ki her bir sporcumuz, kesinlikle listemizde yer alması gereken diğer Türk sporcularıdır.

Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here