Gönüllü İşler Neden Değerli?

0
264
Gönüllü İşler Neden Değerli?

Gönüllü İşler Neden Değerli?

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Gönüllü işler nedir dendiğinde kişinin inisiyatifine bağlı olarak yapacağı bir işten herhangi bir karşılık beklememe olayıdır. Günümüzde bir işte kendi rızası ile çalışarak sivil toplum örgütlerinde faaliyet gösteren kişilere ise gönüllü kişiler denmektedir. Gönüllü kişiler, yaptıkları işleri severek ve içinden gelerek yaptığı için karşılık beklemezler.

Tek amaçları yaptıkları işin amacında olması ve yine yaptığı işin bir bireye veya ülkeye faydalı olmasıdır. Yaptıkları işler karşılığında hiçbir ücret veya karşılık talep etmedikleri için bu kişiler için çeşitli vakıflar kurulmaktadır. Bir çatı altında toplanarak bir iş için toplu halde hareket etmektedirler. Bu Yeşilay, Kızılay veya LÖSEV vakıfları gibi yerler olabiliyor. Aklınıza gelebilecek daha farklı gönüllü vakıfları da olabilir.

Gönüllü İşler Neden Önem Arz Eder?

Gönüllü işler, bir kişinin zor durumda olması veya destek beklemesi durumunda acil bir şekilde yardımına koşma amacı taşır. Gönüllü işler nasıl edinilir diye soracak olursanız öncelikle kendinize hizmet vermek istediğiniz bir gönüllü iş alanı seçmelisiniz. Bu evsizlere yardım, LÖSEV kuruluşu için bağış toplama, Yeşilay için kişileri bağımlılıklardan kurtarmaya teşvik etme gibi çeşitli durumlar olmaktadır.

İçinizden gelen sektörü seçtiğiniz zaman bu çatı altında olan vakıf topluluklarına basit bir şekilde katılabilirsiniz. Buraya yapacağınız başvurular hemen değerlendirilip sizleri de aralarına katarlar. Ardından yapacak oldukları projelerde sizlere görev vererek birer gönüllü kişi olmanızı sağlarlar.

 

Artem Jung,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here