Kadınlar Daha İyi Araba Kullanıyor

0
776
Kadınlar Daha İyi Araba Kullanıyor

Kadınlar Daha İyi Araba Kullanıyor

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Dünya genelinde kadınların şoförlüğü özellikle erkek şoförler tarafından eleştiri konusu olmaktadır. Ülkemizde de kadınların şoförlüğünün yetersiz olduğuna dair bir algı vardır ve yine eleştiri oklarının hedefinde kadın şoförler vardır. Peki, kadın şoförler gerçekten araba kullanırken dikkatsiz mi?

İngiltere’de yapılan bir araştırma sonucuna göre bu bilgi gerçeği yansıtmıyor. Araç hâkimiyetinden, takip mesafesine, tali yoldan ana yola çıkıştan, trafik kurallarına uyma konusuna kadar on dört farklı kıstas üzerinden yapılan testlere göre kadınlar daha iyi ve dikkatli araba kullanıyor.

Karşınızda toplam 250 şoför üzerinde yapılan testlerin sonuçları;

    Yapılan araştırmada; kadınların sadece yüzde 4’ü öndeki aracı takip mesafesini korumadan yakın takip ederken, bu oran erkeklerde yüzde 27 gibi yüksek bir oran oldu.

Kadınların sadece yüzde 1’i tali yoldan ana yola tehlike şekilde çıkarken bu oran erkeklerde yüzde 14’leri buldu.

Toplam on dört değerlendirme kıstasları arasından erkeklerin kadınlardan daha başarılı olduğu tek konu arabayı park etme ölçütü oldu. Araştırmada erkeklerin daha hızlı ve standartlara daha uygun park ettiği ortaya çıktı.

Değerlendirmenin genel sonucuna göz atacak olursak ise; kadın şoförler 30 üzerinden toplamda 23,6 puan alarak daha iyi araba kullandıklarını ispatlamış oldular. Erkeklerin toplam değerlendirme sonucu ise 19,8 olarak hesaplandı.

Araştırmayı yürüten uzmanları bile şaşırtan sonuç sonrası uzmanların yaptığı açıklamada; kendi tecrübelerine göre erkeklerin daha iyi öğrenci olduklarını ama araştırma sonucunda durumun tam tersi çıktığını gözlemlediklerini belittiler.

Uzmanların tahminlerine göre kadınlar öğrendikleri bilgileri hafızalarında daha iyi tutabilmekte ve bunu araç kullanırken uygulayabilmekteler. Son olarak ise; kanıtların yalan söylemeyeceğini, test sonuçlarına göre kadınların daha iyi ve dikkatli araba kullanmakta olduğunu belirtmekteler.

            Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here