Suni Kürk Modası

0
257
Suni Kürk Modası

Suni Kürk Modası

 

               Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Suni kürkler kış aylarının değişmez bir modası haline geldiler. Şıklıkları ve çevreye zararsız olmaları tabi ki tercih edilmesinin başlıca faktörleri, peki geçmişi nereye dayanıyor, nasıl moda haline geldi. Bu soruları cevaplandıracağımız yazımız ile sizlerleyiz.

 

Kürk…

Kürklerin insanoğlunun hayatına giriş hikâyesi ilk çağlardan beri süren ısınma ihtiyacının bir sonucu olarak başlamaktadır. Ancak daha sonrasında üretim zorluğu ve maliyetli olması neticesinde lüks bir ürün olarak sadece zengin sınıfa hitap eden bir ürün ve statü göstergesi haline geliyor. Tabi kullanımının artması ile de hayvan hakları gereği, etik olarak uygunluğu tartışmalarını da başlatmış oluyor. Suni kürkler ise; suni malzemelerin üretiminin başlandığı 20. Yüzyıl ve sonrasında hayatımıza girerek, neredeyse tamamen gerçek kürklerin yerini almakta…

Suni Kürk…

1960 ve sonrası yıllarda suni kürklerin üretimi ve kullanımı artınca suni kürkler taklit imajından kurtulup, daha çok hayvan haklarını koruma konusunda ideolojik bir tercihe çevrildi ve günümüzde de bu imajı ile hala çok tercih edilen bir dış giyim kıyafeti oldu. Modacılar ve moda ile ilgilenen basının desteğiyle de gerçek kürk yerine suni kürk kullanımı teşvik edilmektedir. Ayrıca; suni kürkün tercih edilmesinin bir sebebi de fiyatlarının gerçek kürke nazaran daha hesaplı olmasıdır.

Suni Kürk Modası…

Suni kürk modasına gelecek olursak, sizler için en çok tercih edilen suni kürkler ve trend kullanım tarzlarından bahsetmek isterim.

  • Yapay leopar: Leopar desenler her zaman güçlü, özgüvenli ve iddialı kadınların tercihi olmuştur ve suni kürklerde de modası hiç geçmeyen bir desendir.

 

  • Parlak renkler: Vizon gibi parlak renkler en çok tercih edilen suni kürk renkleridir. Soğuk kış günlerinde pastel renklerle gözleri yormayan bir şıklık elde edebilirsiniz.

 

  • Suni kürk ve bot: En çok tercih edilen kombinlerden birisidir. Suni kürkünüzün altına giyeceğiniz deri uzun botlar ile şıklığınızı arttırabilirsiniz.

 

  • Suni kürk ve gömlek: Kürkünüzün altına giyeceğiniz kısa kollu veya kolsuz gömlekler ile uyumlu bir kombin yapabilirsiniz. Oldukça sıcak tuta suni kürkler kolsuz gömleklerin kullanımına olanak sağlıyor.

Teşekkürler.

            Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here