Lenfoma Rahatsızlığının Belirtileri Ve Tedavisi?

0
412
Lenfoma Rahatsızlığının Belirtileri Ve Tedavisi?

Lenfoma Rahatsızlığının Belirtileri Ve Tedavisi?

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Lenfoma bir kanser türüdür. Lenfosit hücrelerinde ortaya çıkarak baş gösterir. Lenfositler bağışıklık sistemimizde yer alarak hastalıklar  mücadele etme görevini görmektedir. Beyaz kan hücreleri olarak da bilinirler. Bu hücrelerin kansere yakalanma nedeni ise henüz tıp dünyasında kesinlik kazanmamıştır. Birçok nedeni olabiliyor. Lenfoma ise vücudun bakteriler ile savaşma yolu olan lenfatik sistemin kanseridir.

Lenfatik sistem sadece bağışıklık sistemi ile kalmayıp dalağı, timus bezini ve kemik iliği gibi yerleri de kapsamaktadır. Bu yüzden kanser durumunda bu hastalığın başka yerlere de sıçrama olasılığı bulunuyor. Vücudunuzda bulunan diğer organlara yayılmadan erken teşhis için sık sık kontrole gitmenizde fayda olacaktır. Lenfoma rahatsızlığı konusunu detaylı bir şekilde inceleyelim.

Lenf Kanseri Türleri Nelerdir?

Kanser türü içerisinde bir çok çeşit barındırmaktadır. Fakat en çok 2 başlık altında incelememiz daha yararlı olacaktır. Doktorlar da bu iki başlık altında inceliyor olup, duruma göre daha detaylı bilgi sağlayabiliyorlar. Hodgkin lenfoma ve hodgkin dışı lenfoma olmak üzere iki temel başlığımız vardır.

Lenf Kanseri Belirtileri Nelerdir?

  • Vücutta görülen büyük lenf düğümleri. Bu düğümler vücudunuzun herhangi bir yerinde olabileceği gibi en çok boyun, koltuk altı ve kasıkta görülebilmektedir.
  • Halsizlik
  • Yüksek ateş
  • Gece terlemelerinde artış
  • Nefes darlığı, nefes alıp verirken oluşabilecek hırıldanmalar
  • Hızlı bir şekilde kilo kaybı

Eğer yukarıdaki belirtilerden çoğuna sahipseniz mutlaka doktorunuza görünün. Erken teşhis hayat kurtarabilir.

 

Artem Jung,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here