Burçlara Göre Sinirlenince Verilen Tepkiler

0
363

Burçlara Göre Sinirlenince Verilen Tepkiler

 

                Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Astroloji ve burçların insanoğlu üzerinde birçok olumlu ve olumsuz yönleri vardır. Bunlardan bazıları da kızgınlık, sinir ve mutluluk gibi anlarda kendilerini gösterirler. Bu yazımızda konumuz “Burçlara göre sinirlenince verilen tepkiler” olacak.

 

Burçlara göre sinirliyken verilen tepkiler…

Koç:

Eğlence dolu ve maceracı ruhlu Koç burçlarının, içlerinde pek de dışarıya göstermedikleri karanlık bir tarafı vardır. Özellikle sinirli anlarında verdiği tepkiler bu karanlık tarafı ortaya çıkarır. Aşırı tepki verdiğini anlayıp sakinleşinceye kadar, çok kırıcı davranabilir ve konuşabilirler. Bu bir nevi öfke patlaması şeklinde olabilir.

Boğa:

Normal yaşantılarında çok sağlam bir sinir iradesine sahip olsalar bile, sinirli anında diyalog kurmak pek mümkün değildir. Sinirliyken verdiği en büyük tepki ise sizinle küsmesi ve küslüğü uzun müddet sürdürmesidir.

İkizler:

İkizler burcu insanlar sinirlendiğinde kesinlikle tanımadığınız bir kişiye dönüşürler. Üzerine çok düşünmeden boş boş koştururlar, panik hali yaşarlar, sürekli konuşurlar ve kesinlikle susturulmaktan hoşlanmazlar.

Yengeç:

Yengeç burcu insanlar sinirini kendi içerisinde yaşayan bir burçtur. Sinirlendiklerinde içine kapanır, duygularını, hissettiklerini kesinlikle belli etmezler. Güvenli hissettikleri bir alana gitme ihtiyacı hissederler ve bu alanda sinirleri geçene kadar seslerini çıkarmazlar.

Aslan:

Aslan burcu; sinirlendiğinde normal hayatındaki karakteri ile örtüşen tepkiler verir. Karşısındaki kişiye eleştiri oklarını çevirir ve sonunun ne olacağını derinlemesine düşünmeden birer birer oklarını saplar. Sonrasında ise bütün köprüleri yıkıp gider. Böyle bir anda Aslan burcunu durdurmak çok zordur. Özellikle aldatılmak ve yalan söylenmesi aslan burcunu çok kızdırır.

Başak:

Sinirlendiğinde genellikle verdiği ilk tepki kendini soyutlamaktır. Ördüğü duvarın arkasına saklanıp hemen hemen her şeyden şikâyetçi olur. Kimi Başaklar ise; sinirli anında çekmecelerini ve dolaplarını boşaltır, işe yarayan veya yaramayan gözetmeden birçok şeyi atarlar. Hatta evde uzun süredir gözüne takılan bir şey var ise onu tamir etmeye de kalkışabilirler.

Terazi:

Terazi burcu insanlar sinirlendiğinde özgüvenlerini ve mantıklarını kaybetmezler Verdikleri genel tepki karşısındakini mat edene kadar konuyu sürdürmek ve haklılığını ispat etme çabasıdır. Kim haklı kim haksız ortaya çıkana kadar bırakmaz ve konuşur. Ancak; nezaketinden asla taviz vermez. Ağzını asla bozmaz.

Akrep:

Sinirlendiğinde en uzak durulması gereken burçtur. Asla başa çıkılmaz ve durdurulamaz. Kontrolünü kaybettiğinde kırar, döker ve en kötü tepkisi uzun vadeli olandır, unutmaz! Ertesi gün ve sonrasından gelen günlerde hatırlar ve yine oldukça şiddetle şekilde öfkesini gösterir.

Yay:

Sinirlendiklerinde abartma konusunda tepkiler geliştirirler. Neyiniz var neyiniz yok ise yanınızda kim olduğuna bakmaksızın ortaya dökerler. Gizli, saklı gözetmemeleri de bu tepkinin bir sonucu olarak ortaya dökülebilir ve bu karşısındakini oldukça üzecektir.

Oğlak:

İkiyüzlülük konusuna son derece sinirlenen Oğlak burcu, böle bir durum karşısında sonradan patlayan bir öfke tepkisine sahiptir. Buzdağı gibi önce donuk bakar ancak; sonrasında söyleyeceği az ama oldukça kırıcı birkaç kelime sonrası yalnız kalmayı tercih eder.

Kova:

Kova burcu sinirlendiğinde asi tepkiler verir ve sonrasında mesafe koymayı tercih eder. Baskı altına alınmak veya nankörlük gibi durumlar Oğlak burcunu çok sinirlendirebilir. Bu durumlarda haşin ve saldırgan olabilir.

Balık:

Sinirlendiğinde mücadele etmek onu çok yoracaktır ve derhal ortamdan uzaklaşmayı tercih edecektir. Normal hayatında da aşırı duygusal olan balık burcu sinirli anında da bu duygusallığı en üst sınırında yaşayacaktır. Yalnız kalıp ağlamak sinirlendiğinde genellikle verdiği tepkidir.

 

                Teşekkürler.

 

                Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here