Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

0
651
Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Eksiksiz ve kusursuz bir makyaj için en gerekli ihtiyaç makyaj malzemeleridir. Fırçadan, süngere, kadınların sıklıkla kullandığı makyaj malzemeleri düzenli olarak temizlenmezse ömrünü tüketir ve kullanılamaz hale gelebilir. Bu yazımızda sizler için makyaj malzemelerinin nasıl temizlenmesi gerektiği ile ilgili bilgiler hazırladık.

Uzmanlar makyaj malzemelerinin ayda en az 2 kere düzenli olarak temizlenmesini önermektedirler. Peki, makyaj malzemeleri nasıl temizlenmelidir?

Makyaj Çantası…

Makyaj malzemelerinin temizliği kadar temizlendikten sonra muhafazası da çok önemlidir. Makyaj malzemelerinin muhafazası için kullanılan makyaj çantası en çabuk kirlenen malzemedir. Bu yüzden en çok dikkat edilmesi gereken malzeme de makyaj çantasıdır. Makyaj çantanızı temizlemek için yapmanız gereken; tüm malzemeleri çıkararak makyaj çantanızı anti-bakteriyel ıslak mendillerle silerek sterilize etmektir. Bir diğer temizleme formülü ise; sabunlu suda bekletmek ve sonrasında durulamaktır.

 

Makyaj Fırçaları…

Çeşit çeşit, boy boy kullanılan fırçalar cildimiz ile direk temas eden bir malzemedir. Herhangi bir cilt problemi yaşamamak için özenle temizlenmesi gereklidir. Fırçaların temizliği için kozmetik mağazalarından temin edebileceğiniz solüsyonlar kullanılabilir. Evde kendiniz temizlemek isterseniz de anti-bakteriyel sabunu eliniz aracılığı ile fırça temizleninceye kadar kullanarak, sonrasında yıkamak olacaktır. Fırçalar yıkandıktan sonra kurutmadan kapalı bir kutuya veya çantaya koymamaya dikkat etmeniz gereklidir.

 

Makyaj Süngerleri…

Makyaj malzemelerinin içinde en fazla bakteri üreten malzeme süngerlerdir. Bakteri üretmemesi için kullandıktan sonra temizliği kesinlikle ihmal edilmemelidir. Makyaj fırçalarını temizleme yöntemini süngerleriniz içinde kullanarak temizliklerini yapabilirsiniz. Bununla birlikte makyaj süngerleriniz düzenli olarak temizlense dahi uzun süreli kullanım için çok uygun değildir. Bu yüzden 2-3 ayı geçmeyecek şekilde kısa aralıklarla yenilemenizi öneririz.

            Teşekkürler…

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here