Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Teknikleri

0
214

Her Kadının Bilmesi Gereken Makyaj Teknikleri

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Güzellik ve makyaj konusu kadınların bilmesi gereken konulardan birisi durumda geldi. Ancak; makyajı ne kadar doğru uyguluyoruz? Bu yazımızda her kadının bilmesi gereken makyaj tekniklerini derledik…

 

Makyaj fırçasını doğru tutmak…

Fondöten fırça ile uygulanırken, fırça en ucundan tutulmalıdır. Fırça kontrolü azalsa bile size daha doğal bir görünüm kazandıracak yumuşak dokunuşlar yapılabilecektir.

Pudrayı uygulamak…
Büyük bir fırça T bölgenize pudra uygulamak için idealdir. Ancak; daha ayrıntılı bir uygulama istenirse, karıştırma fırçası kullanarak göz altlarınıza ve burnunuzun kenarlarına pudra uygulanabilecektir.

 

Kapatıcı kullanımı…

Kapatıcılardan beklentiler en az kullanımla sonuç elde etmektir. Göz altlarınıza ve burnunuza yakın noktaları ince katmanlar şeklinde parmağınızla uygulayabilirsiniz. uygulayın. Ardından bir kapatıcı fırçasını dağıtırken kullanabilirsiniz.

Göz makyajı için…

En pratik göz makyajı için koyu renk bir eyeliner ilk kullanacağımız malzemedir. Diğer malzemeler ise; doğal tonlarda far ve maskaradır. Bu üçlü çok kullanışlı ve pratik bir sonuç çıkarmaktadır.

Allık kullanımı…

Allık teninizi daha canlı gösterecektir. Uygulamak için gülümseyin ve belirginleşen elmacık kemiklerinize ufak fırçayla ve yuvarlak hareketlerle allığı uygulayın. Temiz ve daha büyük bir fırçayla da karıştırarak, rengi yumuşatın.

Dudak kalemi seçimi…
Dudak kalemi seçiminde kesinlikle çantanızda bulunması gerekenler;
  • Kenarları belirginleştirmek için kullanabileceğiniz, rujunuzla aynı renk bir dudak kalemi.
  • Daha dolgun görünüm için dudak renginize uygun bir dudak kalemi
  • Son olarak ise çok kullanışlı olan ve rujunuzdan bir ton koyu olarak seçeceğiniz nude dudak kalemi.

 

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here