Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

0
211

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… En çok şikâyet edilen cilt problemlerinden birisi yağlı ciltlerdir. Ciltlerimizin sağlıklı olması ve iyi görünmesi için yağa ihtiyacı olsa da fazlası rahatsız edicidir. Yağlı cilt bakımını düzenli yaptığınız takdirde sizler için bir sorun olmaktan çıkacaktır. Bu yazımızda yağlı cilt konusundan muzdarip olanlar için yağlı ciltler için bakım önerileri hazırladık…

 

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri…

  • Yüzünüzü devamlı yıkamak vücudun cildinizin yağ dengesini bozacaktır. Bu yüzden gün içerisinde yüzünüzü sık sık yıkamak yerine daha az yıkamanız gereklidir. Ayrıca, yüzünüzü yıkarken ılık su tercih etmeniz cildiniz için fayda sağlayacaktır.

 

  • Sigara ve alkol kullanmamanız gereklidir. Sigara ve alkol özellikle yağlı ciltlerde sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur bu da cildinizin güzelliğini gölgeler. Bu yüzden sigara ve alkolden uzak durmanız gereklidir.

  • Bol bol su için. Su insan vücudu için her konuda bir şifa kaynağıdır. Bu durum cildiniz için de geçerlidir. Bol su içtiğiniz takdirde, cildinizin nem dengesini sağlama konusunda size yardımcı olacaktır.

 

  • Yediğiniz ve içtiğiniz gıdalara dikkat edin. Aşırı yağlı ve şekerli gıdalar tüketmemeye çalışın. Bu gıdalar cildinize zarar verecektir. Ayrıca sivilce ve yağ bezesi gibi cilt problemlerine sebep olacaktır. Bunlar yerine taze meyve ve sebze gibi ihtiyaç duyduğunuz vitaminlere sahip gıda ağırlıklı olarak beslenmeye çalışın.

 

  • Doğal Maske Kullanın. Cildinizi alkol içeren solüsyonlar ile temizlemeyin. Cildinizin doğal rengini solduracaktır. Bunlar yerine doğal maskeler ile cildinizi temizleyin. Yağlı ciltler için en faydalı doğal maske; yağları temizleme özelliği bulunan kil maskesidir.

 

  • Yatmadan önce mutlaka makyajınızı temizleyin. Aslında tüm cilt tipleri için geçerlidir bu önerimiz. Makyaj temizlenmeden yatıldığı zaman cildinize ciddi zararlar vermektedir. Ancak en çok etkilenen yağlı cilt tipleridir. Bu sebeple özel dikkat etmeniz gereklidir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

 

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here