Yaratıcılığı Arttırmanın Yolları

0
269
Yaratıcılığı Arttırmanın Yolları

Yaratıcılığı Arttırmanın Yolları

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileriYeni bir şey üretmek, yeni bir icat yapmak,  bir fikir ortaya çıkarmak, geçmişten bugüne insanoğlunun yaratıcılığı sayesinde yaşanan olgulardır. İnsanoğlunun hayatını kolaylaştıran bu buluşlar ve yaratıcılık, kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Peki, yaratıcılığınızı arttırabileceğinizi biliyor musunuz? Sizler için yaratıcılığı arttırmanın yollarını hazırladık…

Yaratıcılığı Arttırmak İçin Neler Yapılabilir?

  • Not Tutmak…

Hayatınız boyunca birçok farklı, ilgi çekici şey görürsünüz. Gördüğünüz bu ilginçlikleri, farklı anları not edin. Not ettiğiniz her şey ileride yeni bir fikir üretmede ve geliştirmede size yardımcı olacaktır.

  • Bol Muhabbet Edin…

Farklı kişiler ile konuşmak, farklı konuları paylaşmak yaratıcılığınızı arttıracak bir diğer faktördür. Özellikle fazla tanımadığınız yabancı kişilerle, beklemediğiniz derecede ilginizi çekecek konular paylaştığınız durumlar oluşabilecektir.

  • Rutin Çalışma Şeklinizi Değiştirin…

Günlük hayatınızda kullandığınız ve beyninizi faal tutan çalışma şeklini ara sıra değiştirmek beyninizin farklı çalışmasını sağlamaktadır. Gün içerisinde yazı ile çalışan biriyseniz, geometri gibi farklı bir yöntem ile beyninizi şaşırtın.

  • Kitap Okuyun…

İyi kurgulanmış, hikayelenmiş bir kitap içerisine girdiğinizde farklı kişiler farklı fikirler olduğunu daha iyi kavramanızı sağlayacaktır.

  • Yeniliklere Açık Olun…

Hayatınızın her alanında yeniliklere açık olup, yeni deneyler, yeni tatlar, yeni yöntemler size her zaman taze fikirler sunar ve beyninizi rutininden çıkarır. İşe giderken farklı, yeni bir yoldan gitmek bile bunu sağlayacaktır.

  • Film İzleyin…

İyi bir film size ilham verebilir ve sizi motive eder. İlgi alanınıza uygun filmlerle sınırlı kalmadan farklı türleri de seçin, filmi izlerken bazen kafanızdaki başka problemleri çözebildiğinizi göreceksiniz.

  • Fotoğraf çekin…

Bazen tam önümüzde olan bir şeyi bile bakar göremeyiz. Fotoğraf çekmek bize bu yetiyi verecektir. Baktığımız yerdeki en ince detayları bile görme imkânı sağlayacaktır.

  • Molaları İhmal Etmeyin…

Molalar kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir konudur. İçinden çıkamadığınız bir durum olduğunda veya tıkandığınızda kısa ve yerinde bir mola ile çözümlemeniz kolaylaşacaktır.

  • Kendinize Vakit Ayırın…

Kendi başınıza yapabileceğiniz bir hobiniz olsun. Kafanızı dinlemek için çok iyi bir formüldür. Ara sıra yalnız kalmak sizi rahatlatacak ve dinlendirecektir.

  • Çok Gezin…

Seyahat etmek size farklı kültürleri tanıma fırsatı oluşturacaktır. Gördüklerinizle, biriktirdiklerinizle sizde farklılık oluşturacaktır.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here