Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri

0
272
Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri

Yeni Başlayanlar İçin Makyaj Önerileri

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Bu yazımız makyaj yapmaya yeni başlayanlar için… Makyaj yaparken nelere dikkat edilmeli? Fondöten Seçimi? Göz makyajı gibi bilinmesi gereken her şey bu yazımızda olacak…

Cilt Temizliğinizi İhmal Etmeyin!

Maskeler cildimizi temizlemek için önemli bir etkendir. Cilt maskeleriyle düzenli olarak cilt bakımınızı yapmanız hem cildinizin genel temizliği hem de makyajın yıpratıcı etkisinden cildinizi koruyacaktır. Ayrıca; makyaj yaptığınızda, yatmadan önce cildinizdeki makyajı temizlemeyi ihmal etmeyin!

Aşırıdan Kaçınmak İçin Nude Makyaj Yapın…

Makyajda aşırıya kaçmak genelde önerilmeyen bir durumdur. Doğal görünümünüzü etkilemeden makyaj yapmak için nude tonlar tercih edilmelidir. Bu tonlar cildinize doğal bir görünüm verecektir.

Fondöten Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Cildinizdeki kusurları örten fondöten seçimi önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. Fondötenin cilt tipinize ve rengine göre seçilmesi gereklidir. Doğru fondöten seçerken için renk uygunluğunu anlamak için fondöteni bileğinize değil boynunuza sürerek denemenizi öneririz. Böylece uygun olup olmadığını daha net anlayabilirsiniz. Ayrıca cilt tipinize göre fondöten seçimi için; yağlı bir cildiniz varsa mat fondöten tercihi yapabilirsiniz.

Göz Makyajı…

Yeni başlayanlar genellikle göz makyajından korkarlar, ancak korkmaya gerek yoktur. Cilt renginize ve göz renginize göre tercih edeceğiniz far paletleriyle bakışlarınıza bir derinlik kazandırabilirsiniz. Renk yelpazesinin geniş olmasına dikkat ederek, far paleti seçmenizi öneririz. Ayrıca far uyguladığınızda geçişlerin keskin olmaması için far fırçası ile dağıtmaya özen göstermelisiniz. Bir de farda renk tercihlerinizi genel makyaj tonlarınız ile uyumlu olacak şekilde uygulamanızı öneririz.

Eyeliner kullanımında ise; eyeliner çekme kitleri kurtarıcınız olacaktır ve size çok kolaylık sağlayacaktır.

Allık ve aydınlatıcı Kullanımı…

Allık ve aydınlatıcı seçiminde cilt renginiz tercih konusunda sizi yönlendirmelidir. Beyaz tenlilerde pembe veya şeftali tonlar, esmerseniz ya da buğday tenlilerde ise bronz renklerde allıklar doğru tercih olacaktır. Aydınlatıcılarda ise kolay kullanım için sıvı aydınlatıcılar yine kurtarıcınız olacaktır. Daha belirgin bir görüntü istiyorsanız toz aydınlatıcı da kullanabilirsiniz.

Kirpikler…

Makyajın en önemli kısmı kirpiklerdir. Rimel seçimi bu açıdan çok önemlidir. Kirpikleriniz düz ve kısa ise kirpiklerinizi kıvırarak uzatacak bir rimel seçmeniz, kıvrık ve uzun ise; hacim verecek ve tek tek ayıracak bir rimel tercih etmek doğru olacaktır.

          Teşekkürler.

 

            Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here