İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar

0
171
İlişkilerde Kaçınılması Gerekenler

İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… İlişkilerde en önemli konu doğru iletişimdir. Kendinizi doğru ifade edebilmek hatta kendiniz olabilmeniz gereklidir. Bu yazımızın konusu sağlıklı ve doğru ilişkiler için asla yapmamanız hatta kaçınmanız gereken davranışlar olacak.

İlişkilerde Kaçınılması Gereken Davranışlar Nelerdir?

Kendinizi Olduğunuzdan Farklı Göstermeyin…

İlişkilerde yapılan en büyük hata kendinizi olduğunuzdan farklı göstermek veya göstermeye çalışmaktır. Bu hata ile hiçbir ilişki sağlıklı bir şekilde ilerleyemez. Bir şekilde kendinizi göstermeniz gerektiğinde çok geç olmuş olabilir. Bir şeyi sevmiyorsanız, sevmediğinizi söyleyebilmeniz gibi konular daha doğru bir davranış biçimi olacaktır.

Arkadaşlarınızla Görüşmeyi Bırakmayın…

Sevdiğiniz arkadaşlarınız, dostlarınız hayatınızın her evresinde sizlerleydiler. Bir ilişki içine girdiğinizde eskisinden daha az veya hiç görüşmemek yapacağınız en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Sevgilinizi arkadaşlarınızla da tanıştırın, gerekiyor ise; birlikte aktivitelere katılın ama sevdiklerinizle görüşmeyi azaltmayın veya bırakmayın.

Kendi Alanınızdan Vazgeçmeyin…

Bir ilişki içerisinde olmak her gününüzü her dakikanızı birlikte geçireceğiniz anlamına gelmemeli. İnsanlar bazen yalnız kalmak, tek başlarına bir şeyler yapmak isteyebilirler. Daha az vakit geçirmeniz, daha az sevdiğinizi veya sevildiğinizi göstermez. Bu yüzden ihtiyaç duyduğunuz kendi alanınız veya kendinize ayırdığınız vakti sevgilinize de öğretin.

Söylemek İstediklerinizi İçinize Atmayın…

İlişki içerisinde hissettikleriniz, söylemek istedikleriniz neler ise bunları içinizde tutmamanız gerekir. Kalbini kırmamak adına söylemediğimiz, tuttuğumuz şeyler ileride daha büyük sıkıntılara sebep olabilir bunu unutmayınız. Belki söyleyeceğiniz şeyleri daha uygun, daha yumuşak bir dille söylemek gerekebilir ama içinizde tutmayın.

            Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here