Madde Madde Akıllı Alışveriş Nasıl Yapılır?

0
186
Akıllı Alışveriş

Madde Madde Akıllı Alışveriş

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Doğru bir alışveriş yapmak isteyenlerin mutlaka okuması gereken bir yazı ile karşınızdayız. Alışveriş yapmak tüm kadınlar için ihtiyaçtan öte bir tutkudur. Mağazaları dolaşmak, ilginizi, beğeninizi çeken bir ürün bulmak, sezonu ve eğilimleri takip etmek… Bunlar aklımızı çelmekte ve kendinize hâkim olamadığınız durumlar oluşmakta. Bu yazımızda akıllı ve doğru alışveriş için bilinmesi gerekenleri madde madde listeledik…

  • Fişleri bir süre saklayın…

Mağazada beğendiğiniz bir kıyafeti aldınız ve eve gittiniz. Ancak sonra fark ettiniz ki bu kıyafete çok benzer başka bir kıyafetiniz daha var. Farklı bir durumda oluşabilir, mağazada yeterli vakit bulamadığınızdan kendinize yakışıp-yakışmadığını tam inceleyemediğiniz bir kıyafet evde denediğinizde hoşunuza gitmedi. Böyle bir durumda iade veya değişim yapabilmek için mutlaka fişinizi saklamanız gereklidir. Bu yüzden iade veya değişim için belirlenmiş yasal süre için mutlaka fişi muhafaza etmeniz bu tür problemler yaşamamak için doğru bir hamle olacaktır.

  • İndirimlerin cazibesi…

Her kadın hatta herkes indirimlerin cazibesine kapılır. Ancak; sırf indirim var diye ihtiyacınız olmayan bir şeyi almak doğru bir alışveriş değildir. Normalden daha ucuz olduğu için giymeyeceğiniz bir kıyafet almak, sizin için en pahalı alışveriştir. Bu yüzden indirimden de alınacak olsa aldıklarınızız giyebileceğiniz ve size uygun olan ürünler olması gereklidir.

  • Liste oluşturun…

Alışverişe gitmeden önce nelere ihtiyacınız olduğunun net belirlenmesi size alışverişte doğru parçalar almaya yönlendirecektir. İhtiyacınız olanları belirlerken de dolabınızda neler olduğunu, neler olmadığını iyice kontrol etmelisiniz. Böylece ihtiyacınız olmayan ürünler için hem para hem de vakit kaybından kurtulmuş olursunuz.

  • Online alışveriş…

Günlük yaşantımızın yoğun temposundan dolayı alışveriş için yeterli vakit bulamıyorsak, Online alışveriş bizlere can simidi olabiliyor. Ancak, online alışverişte şöyle bir dezavantaj var ki, almayı düşündüğümüz ürünü deneyemiyoruz ve bazen sonuç hüsran olabiliyor. Bu tür olumsuzluklar yaşamamak için, online alışveriş sırasında, yorumları okumak, bildiğiniz ve güvendiğiniz sitelerden alışveriş yapmak en önemli faktörlerdir.

Ayrıca; iade ve değişim şartları hakkında da mutlaka gerekli bilgileri edinmeye çalışın.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here