Trençkotların Doğru Kullanımı Nasıldır?

0
327

Trençkotların Doğru Kullanımı

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Yaz sıcaklarını yerini yağmurlara bıraktığı zaman, trençkotları dolaplarımızdan çıkarma vakti gelmiştir. Çok şık ve rahat kullanımı olan trençkotlar, mevsim geçişlerinde keyifli bir kıyafettir. Peki, trençkotlar nasıl tercih edilmeli? Nasıl kullanılmalıdır? Bu yazımızda sizler için trençkotların doğru kullanımı konusunu işledik…

Trençkot seçimi nasıl olmalı?

Trençkot seçilirken en iyi şekilde taşıyabilmek için vücudumuzla orantılı ve uygun olmasına dikkat etmek gereklidir. Dar veya aşırı bol trençkotlar rahatsız edici olabilirler. Omuzları geniş olmayan ve çok da uzun olmayan modeller doğru tercih olacaktır. Geniş omuzlu kişilerin, gövdeyi daha büyük gösterdiğinden göğüs bölgesinde çift kat kumaş olan trençkotlardan uzak durması da diğer bir dikkat edilmesi gereken konudur.

Kemeri doğru kullanmak…

Kemerin farklı kullanımı istediğiniz görünümü elde etmek için size avantaj sağlayacaktır. Kot pantolon ve tişörtle yapılacak kombinlerde kemeri önde gevşek bir biçimde düğümlemek havalı bir görüntü verecektir. Elbise tercihinde ise; kemerin arkadan bağlanması elbiseyi daha öne çıkarmada yardımcı olacaktır.

Farklı Renkler Deneyin…

Trençkot dendiğinde akla bej rengi gelmektedir. Ancak; lacivert, bordo veya pastel tonlardaki diğer renklere şans verildiği takdirde biraz daha dikkat çekici ve çarpıcı bir görünüm elde edilebilir.

Nasıl Kombinlenir?

Trençkotlar; smart casual stili yansıtsa da, doğru bir kombinlemeyle geceleri de şıklık elde edilebilir. Dantel elbiselerin üstüne topuklu ayakkabıyla beraber hoş bir görünüm sağlanabilir. Ayrıca; süper modeller son dönemde trençkotu omuzlarına atarak farklı ve havalı bir görünüm elde edebiliyorlar. Bu kullanım şekli de doğru yer ve zamanda kullanıldığında şıklığınızı arttıracaktır.

                Teşekkürler.

                Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here