Cilt Tipine Göre Doğal Meyve Maskeleri

0
367

Cilt Tipine Göre Doğal Meyve Maskeleri

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Cilt bakımı tüm kadınların gerekli özeni göstermesi gereken bir konudur. Cildimize gerekli bakımı göstermek sağlığımız ve güzelliğimize yaptığımız bir yatırımdır. Bakım için kullandığımız önemli bir bakım ürünü ise maskelerdir. Ancak; her maske her cilde uygun olmayabilir. Bu yazımızda cilt tiplerine göre uygulayabileceğiniz doğal meyve maskeleri hakkında bahsedeceğiz…

Sivilceli Ciltler İçin…

Sivilceli cilt tipi için kesinlikle en faydalı eleman kildir. Kil; mineral açısından son derece zengin bir doğal kaynaktır. Kil ile yapabileceğiniz maske ise;

Bu maske için beyaz kil kullanmalısınız. Kuru bir cilt için kesinlikle kırmızı kil kullanılmamalıdır. İhtiyacınız olan malzemeler; 1 yemek kaşığı beyaz kil, 4-5 damla çay ağacı yağı, 4-5 damla limon suyu ve 3 çay kaşığı kader yoğurttur. Malzemeler metal olmayan bir kapta az az su ekleyerek karıştırılır. Krem kıvamına gelince maskeyi yüze uygulanır. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile temizlenir.

 

Kuru Ciltler İçin…

Eğer cildiniz kuru ise, cildinizin tek ihtiyacı nemdir. Avokado meyvesi B,E,K vitaminleri açısından ve potasyum açısından çok zengindir ve cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.

Avokado ile yapabileceğiniz maske ise; yarım avokado püre haline getirilip, bir çay kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı kadar bal ile karıştırılır. 15 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile yavaşça durulanır.

Yağlı Ciltler İçin…

Yağlı ciltler sıklıkla şikâyet konusu olmaktadır. Yağlı ciltler için kullanabileceğiniz kırmızı kil maskeleri fayda sağlamaktadır. Ayrıca; tropikal bir meyve olan Papaya’nın posası ile yine yağlı cilt bakımı için kullanılabilir ve çok etkilidir. Maske için; 1 papaya meyvesi, 4 yemek kaşığı bal ve 2 çay kaşığı limon suyu gereklidir. Rendelediğiniz papaya ve diğer malzemeleri karıştırın ve yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika kadar bekletildikten sonra ılık su ile durulayın.

Teşekkürler.

Atalanta,

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here