Google’da 2018’in En Çok Arananları

0
292

Google’da 2018’in En Çok Arananları

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri Dünyaca meşhur ve internetin en büyük arama motoru Google, yıl içerisinde en çok arananlar ile ilgili, yılsonunda liste yayınlamakta. Ülkemizde de yaygın kullanılan Google arama motorunun verdiği bilgiler ile sizce ülkemizde en çok hangi kelimeler aranmıştır. Bu yazımızda Google’da 2018 yılında en çok arananları listeledik…

Türkiye’de En Çok Aranan Kelimeler…

Ekonomik anlamda bazı dalgalanmalar yaşan ülkemizde gündem yoğun olarak dolar ve lira arasındaki değer artış ve düşüşler üzerine ilerledi. Bunun etkisi olarak Google’da en çok aranan kelime dolar oldu…

            Dolar’ın ardından ikinci en çok arama, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün E-Devlet kapısı üzerinden hizmete sunduğu soy ağacı sorgulama uygulaması oldu. Yaz aylarında sadece ülkemizde değil tüm Dünyada ilgi çeken, Dünya Kupası ise; en çok arama yapılan sorgulamalar arasında 3. sırada yerini aldı. Listede dikkat çeken bir diğer ayrıntı da uzun süre tartışılan ve sonunda hükümetin kararı ile onaylanan Bedelli Askerlik oldu.

İşte karşınızda Türkiye’de 2018’in en çok aranan kelimeleri;

  1. Dolar
  2. Soy ağacı e-devlet
  3. Dünya Kupası
  4. E-müfredat
  5. Seçim sonuçları
  6. Bedelli askerlik
  7. Yeşil uzaylı

Televizyon Dünyası…

Ülkemizde televizyonda yayınlanan yapımlar arasında diziler ön planda yerlerini aldı. En Çok aranan dizi “Sen Anlat Karadeniz” olurken, Çukur, Ufak Tefek Cinayetler, Bir Zamanlar Çukurova ve Erkenci Kuş diğer çok aranan diziler oldu.

Nasıl Yapılır? Kategorisi…

“Nasıl yapılır?” kategorisinde en çok aranan yemekler listesinde 1. Sırada Karadeniz’e özgü ziron oldu. Diğer çok aranan yemekler ise; Mıhlama, Tiramisu, Pizza, Elma sirkesi ve Vişne Reçeli oldu.

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here