Gömlek Elbise Tercihi Nasıl Olmalı?

0
339

Gömlek Elbise Tercihi Nasıl Olmalı?

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Bu yazımızda bir başka trend olan Gölek Elbiselerden bahsedeceğiz. Sıcak havalarda kullanım rahatlığı ile dolaplarda yerlerini alan gömlek elbiseler farklı bir tarz oluşturma konusunda oldukça yetenekli…

Gömlek elbiselerin; her vücut tipine uygunluğu sayesinde inanılmaz kullanım kolaylığı en büyük tercih sebeplerinden birisidir. Şehir hayatında gündelik rahatlık isteyenler için vazgeçilmezler arasında yerini almaya başladılar. Peki, gömlek elbise tercihi nasıl olmalı? Nelere dikkat edilmeli? Sizler için bu konuyu araştırdık…

Gömlek Elbise Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

            Gömlek elbise seçiminde en dikkat edilmesi gereken konu vücut tipine uygun olup olmadığıdır. Kimse; daha geniş görünmek istemez. Sadece vücut tipinizi tanıyıp, ona uygun tercih yapmak önemlidir. Özetle; zayıf bir kadın ile balıketine sahip bir kadının giyebileceği kıyafetler farklı olmalıysa, gömlek elbise tercihinde de durum aynıdır. Vücut tipinize göre tercih yaptığınız sürece olduğunuzdan çok daha geniş görünmenin önüne geçmiş olursunuz.

Vücut Tipine Göre Seçim…

Kilolu veya olunandan daha geniş gözükmemek için geniş omuzlu kadınlarda, belden sıkı bir gömlek elbise modeli uygun olacaktır. Düz inen gömlek modeli ise; sizi kilolu ve geniş göstereceğinden uzak durulmalıdır.

Türk kadınının genel problemi de olan basen bölgesinde genişlik var ise; alt tarafı bol modeller tercih edildiği takdirde kilolu görünmenin önüne geçilecektir. Üst bölge normal ölçülerde ise üst tarafın inceliğini ön plana çıkaran üstten oturan ve alt tarafa doğru bollaşan gömlek elbiseler gayet hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Kemer Kullanımı…

Elbiselerle birlikte uyumlu bir şıklık kazandıran kemerler gömlek elbise ile de gayet verimli bir uyum içerisindedir. Hem karın bölgesinde ki fazlalıkları saklamak hem de daha şık bir form sağlayan kemerler, gömlek elbise ile kolaylıkla kullanılabilir. Retro’ya dönüşün yaşandığı günümüz modasında sizde geçmiş esintilere kapılıp büyük kemer tercihleri ile şık bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Renk Tercihleri…

            Her elbise de olduğu gibi renk tercihleri gömlek elbisede de bir o kadar önemlidir. Bilindiği üzere koyu renk tonları kiloları gizlemekte oldukça başarılıdır. Tabi ki koyu tonların en başarılısı da siyahtır. Fazla kilo problemi var ise koyu ton tercihleri daha doğru olacaktır. Kilo problemi yok ise cıvıl cıvıl renkler de bahar ve yaz günlerinde gayet hoş olacaktır.

 

            Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here