Güzelliği Gölgeleyen Giyim Hataları

0
291
Güzelliği Gölgeleyen Giyim

Güzelliği Gölgeleyen Giyim Hataları

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Giyim ve kıyafet seçimi herkesin üzerine özendiği konulardan birisidir. Kendimize yakışacak, yaşımızı temsil edecek kıyafet seçimi giyim konusunda önemli noktalardan birisidir. Ancak bu konuda bazı hatalar, tercihler var ki, güzelliğe gölge düşürmektedir. Bu yazımızda Güzelliği Gölgeleyen Giyim Hatalarını sıraladık…

Tüvit Kumaş

Kot gibi kumaşlar kişiyi olduğundan genç gösterir ancak bazı kumaşlarda ise durum tam tersi olur ve sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Bu tür kumaşların en başında tüvit kumaş gelmektedir. Tüvit ve tüvit gibi yünlü kumaşlar sizi olduğunuzdan 1o yıl daha yaşlı gösterebilir.

Gri Saçlar

Son yıllarda trend bir saç rengi olsa da, gri saç rengi kişiyi olduğundan çok daha yaşlı gösterme konusunda önü alınamaz bir faktördür. Gri saç rengi yerine cildinizle uyumu daha iyi olabilecek farklı saç rengi tercih etmeniz gereklidir.

Hırka Giymek

Serin bahar günlerinde kurtarıcı olarak gördüğümüz ve oldukça kullanışlı olan hırkalar da maalesef ki kadınları yaşlı göstermektedir. Özellikle el örgüsü hırkalar ile olduğunuzdan 5-10 yaş daha yaşlı görünürsünüz.

Anne Kotu/Taytı Giymek

Kolay kullanımı ve rahat olması sebebi ile bu sıralar tercih edilen bol kotlar ve anne taytları da sizi yaşlı gösteren bir giyim hatasıdır. Bu tür kıyafetler tercih etmeniz sizi kesinlikle daha yaşlı gösterecektir.

Çanta Seçimleri

Çanta seçimi de yaşınız ile uyumlu değilse sizi olduğunuzdan yaşlı gösterecektir. Büyük ve kaba çantalar yerine omuzdan asmalı yan takılan çanta türleri tercih edilebilir.

 

Rahat Ayakkabılar

Yaşlıların genellikle ayak ağrılarından dolayı tercih ettikleri rahat hatta spor ayakkabılardan kaynaklı olarak oluşan algı sebebi ile rahat veya spor ayakkabı giymek de kişiyi olduğundan yaşlı gösteren bir giyim hatasıdır. Bu yüzden spor kıyafetler dışında spor ayakkabı giyilmemesi daha uygun bir tercih olacaktır.

            Teşekkürler.

            Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here