Kadınlar İçin En Faydalı Besinler

0
310
En Faydalı Besinler

Kadınlar İçin En Faydalı Besinler

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Bu yazımızda konumuz kadınlar için en iyi besinler olacak. Sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmek, hastalıklara karşı direncinizi arttırmak ve ideal kilo ile fit görünümünüzü korumak için çok faydalı olan bu besinler, hem mineral, vitamin kaynağı hem de çok önemli bir antioksidan kaynağıdır…

Kadınlar için en faydalı besinleri sıralayacak olursak;

Brokoli;

Brokoli ve diğer turpgiller olan karnabahar ile Brüksel lahanası içinde bulunan “sülforafan” sayesinde kansere karşı koruyucu etkisi ile bilinmektedir. Kadınlar için önemli olduğu nokta ise; yapılan bir araştırma sonucunda sülforafan’ın meme kanserinin yayılmasını yavaşlattığının tespit edilmiş olmasıdır.

Pancar;

            Pancar zengin bir vitamin, mineral ve antioksidan kaynağıdır. Ayrıca; potasyum ve folat içeriği hayli yüksek bir sebzedir. Folat; hamilelik döneminde bebeğin sinir sistemi gelişimini destekleyen en önemli vitaminlerden biridir.

Zerdeçal;

Zerdeçal; zencefil ailesinden önemli bir baharattır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kansere karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Ayrıca; içeriğindeki kurkumin, enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılmaktadır ve artrit, alzheimer gibi rahatsızlıkların tedavisinde yararlı etkileri olduğu tespit edilmiştir.

Sardalya;

Sardalya; çok iyi bir omega-3, D vitamini ve kalsiyum kaynağıdır. Ayrıca güçlü bir antioksidan olan selenyum bakımından zengindir. Bu özellikleri ile menopoz sonrası görülebilen osteoporoz riskini azaltmaktadır.

Siyah Fasulye;

Siyah fasulye, Meksika mutfağından, Folat, magnezyum ve demir yönünden zengin bir baklagildir Karbonhidrat ve bitkisel protein açısından zengindir. Kan şekerini düzenlemeye ve zayıflamaya yardımcı olur. Hamilelik dönemi tüketimi sayesinde bebeğin beyin gelişimini destekler.

Çiğ Badem;

Çiğ Badem; yüksek lif içeriği ile ve E vitamini ile yaşlanma etkilerini azaltarak daha sağlıklı bir cilt yapısı sağlamaktadır. Ayrıca; İçeriğindeki yararlı yağlar ile kalp hastalıklarına karşı koruma sağlamaktadır.

Kinoa;

Kinoa; bitkisel protein açısından soyguna aynı zamanda glütensiz bir tahıldır. Proteinlerin yapıtaşı olan aminoasitleri içermektedir. Lif, antioksidan, demir ve kalsiyumdan yönünden zengindir. Hamilelik veya emzirme döneminde protein ihtiyacını karşılar. Ayrıca lif içeriği ile tokluk hissi vererek zayıflamanızı destekler.

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here