Sporun En Eğlenceli Hali : ZUMBA

0
459
ZUMBA

En Eğlenceli Spor : ZUMBA

 

Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Amerika’da yılın fitness trendi seçilen Zumba, 1 saatte 500 kalori yaktırması sayesinde sporu eğlenceli bir hale getiriyor. Jennifer Lopez, Shakira, Victoria Beckham gibi dünyaca ünlü yıldızların spor hocalığını yapan Beto Perez tarafından yaratılan zumba, kilo vermeyi eğlenceli hale getirmesiyle ünlenmiş durumda.

Aynı anda hem eğlenip, kaslarınızı çalıştırıp hem de kalori yakabildiğiniz Zumbanın en büyük özelliği vücutta mutluluk hormonu salgılanmasını arttırması ve stres düzeyini düşürmesi… Kolay uygulanabilir egzersizleri ile herkesin yapabileceği Zumba, vücudu şekillendirmekte, fit görünüm sağlamakta, aynı anda tüm kasları çalıştırmakta ve yağları eritmekte…

Genellikle 1 saatlik programlarla uygulanan Zumba dansı, hocanın belirlediği koreografisine göre göbek dansı, hip hop ve diğer dans biçimlerinden karışım şeklinde ayarlanmaktadır. Zumbanın faydaları arasında ilk sıralarda; kalori yakımını hızlandırması ve en eğlenceli egzersiz olması gösterilmektedir.

Zumbanın Faydaları Nelerdir?

  • Sağlıklı bir zayıflama için en ideal sporlardan biridir.
  • Vücudunuzu şekillendirmeyi ve kilo vermeyi eğlenceli hale getirir.
  • Farklı dans türlerini öğrenmiş olursunuz.
  • Vücuttaki tüm kas gruplarını çalıştırır ve fazla yağları eritir.
  • Kan basıncını düzene sokmaya faydalıdır.
  • Stresi azaltır ve depresyona karşı olumlu etkileri vardır.
  • Herhangi bir donanım veya özel bilgiye ihtiyacınız yoktur.

Nasıl Yapılır?

Zumba son derece basittir. Sadece sizi hareketlendirecek ve kanınızı kaynatacak ritimlere kendinizi bırakmanız yeterlidir. İçinizden geldiği gibi dans etmek yeterli olacaktır. Bilmeniz gereken bir diğer nokta ise; zumba metabolizmayı hızlandırmaktadır ve zumba dansı bitirdikten sonra bile hızlanan metabolizmanız kalori yakmaya bir süre daha devam edecektir.

Teşekkürler.

Atalanta,

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here