Tırnak Kırılmalarını Önlemenin Yolları

0
217

Tırnak Kırılmalarını Önlemenin Yolları

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Tırnak bakımı modern ve bakımlı kadınların önem verdiği konulardan birisidir. El güzelliğimizi ortaya çıkarmanın bir yolu olan tırnakların, en büyük problemi ise kırılmalardır. Bu yazımızda tırnak kırılmalarının önüne geçmek için neler yapılmalı? konusunu paylaşacağız.

Sağlıklı Tırnaklar İçin Sağlıklı Beslenme…

Tırnakların sağlıklı ve güçlü olması onları kırılmalara karşı koruyacak en önemli etkenlerdir. Sağlıklı bir tırnak hem canlı görünür hem de kırılmalara karşı daya dayanıklıdır. Tırnaklarınızın kırılmasını istemiyorsanız yapmanız gereken ilk şey beslenmenize dikkat etmek olacaktır. Sağlıklı beslenmek, aslında tüm vücut ve hayat kalitemiz için de gerekli olan bir durumdur. Doğru ve sağlıklı beslenme ile birlikte tırnaklarınız da sağlık kazanacak ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olacaktır.

Limon Suyu ile Mucize Dokunuş…

Tırnakların sağlığını ve dayanıklılığını artıran bir diğer faydalı doğal bakım; limon suyudur. Limon suyunun tırnakları canlandırma ve güçlendirme özelliği sayesinde, tırnaklarınız kırılmalara karşı oldukça çok dayanıklılık kazanacaktır.

Limon suyu ile evde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal tarif ile tırnaklarınızın bakımını rahatlıkla yapabilişiniz. Bunun için; bir tas ılık su içine bir tatlı kaşığı limon suyu eklendikten sonra, bir çorba kaşığı kadar doğal tuz, bir çay kaşığı zeytinyağı, bir tatlı kaşığı sirke de eklenir ve eller bu suyun içinde tutabildiğiniz kadar uzun bekletilir. Bu karışımı düzenli olarak her gece yatmadan önce yaptığınız takdirde tırnaklarınız çok güçlenecek ve kırılmalara karşı daha dayanıklı olacaktır. Ayrıca; bu karışım tırnakların daha hızlı uzamasını da sağlamaktadır.

Bal ve badem yağı etkisi…

Bal; en besleyici ve onarıcı gıdalardan biridir. Sadece tırnaklar değil tüm beden sağlığı için çok faydalıdır. Bal bu özelliklerinden dolayı güçsüz ve kırılgan tırnakların bakımı için oldukça etkili bir yöntemdir. Bal ile birlikte badem yağı da kullanıldığında etkisi daha da artmaktadır. Bunun için; bir kaşık bal içine bir kaç damla badem yağı eklenerek tırnaklar ve tüm ele krem gibi uygulanır. Gece uygulayacağınız bu formül bir eldiven ile sabaha kadar bekletilir. Oldukça etkili bir formüldür ve tırnaklarınızı kısa süre içerisinde güçlendirerek, kırılmaları önler. Haftada iki sefer uygulanabilir.

Avokado ve zeytinyağı…

Faydaları ile cilt bakımı konusunda son yıllara damgasını vuran avokadonun çok iyi bir nemlendirici olduğunu biliyor muydunuz? Nemlendirici ve diğer faydalı etkileri ile tırnak bakımı konusunda da oldukça etkilidir. Püre haline getirilen avokado, bir kaç damla zeytinyağı ile karıştırılarak ve tırnak ve ele krem gibi uygulanır. Geceden sürülüp, sabaha kadar bekletildiğinde oldukça etkilidir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here