Kalıcı Makyaj Nedir? Zararı Var mıdır?

0
315

Kalıcı Makyaj Nedir? Zararı var mıdır?

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Artan estetik olanakları sonucu ortaya çıkan bir uygulama olan Kalıcı makyaj nedir? Uygulanırken acı verir mi? Yüzümüzde hangi bölgelere uygulanabilir? Kimler tarafından yapılabilir? Zararları var mıdır? Kalıcı makyaj denince ilk akla gelen sorular bunlardır. Bu yazımızda sizler için bu soruları cevaplandıracağız…

Kalıcı Makyaj Nedir?

  Özellikle büyükşehirde yaşayan kadınların makyaj için ayrılan zamandan kazanmak adına yönelmeye başladığı kalıcı makyaj uygulaması; tamamen organik kaynaklı hazırlanan boyaların, tek kullanımlık steril mikro iğneler aracılığı ile kalıcı olarak yerleştirilmesidir.

Kalıcı makyaj; uygulandığı bölgenin renk tonu için uygun pigmentlerin derinin alt kısmına enjekte edilmesiyle de tamamlanır. Bu makyaj türü, devamlı olarak makyajlı görünmek isteyen kadınların sık başvurduğu yöntemlerden birisidir. Ayrıca; kalıcı makyaj sayesinde en sevilen tonlardaki makyaj, cilde uygulatılıp, üzerine istendiğinde farklı tonlarda makyaj yapabilmekte mümkündür.

Genellikle; kaş, kirpik ve dudak bölgelerine uygulanan kalıcı makyaj, istenildiği takdirde yüzün diğer bölgelerine de uygulanabilmektedir. 2 ila 5 yıl arasında kalıcılığı bulunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Uygulanırken Acı Verir mi?

Kalıcı makyaj uygulaması sırasında kullanılan mikro iğneler pek acı vermemektedir. Ayrıca uygulamadan önce kullanılan anestezik krem ve yağlar sayesinde acı hissi daha da aza indirilmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması derinin üst tabakasına yapıldığından, kalıcı makyaj yapanların değerlendirmesine göre dövme uygulamasından daha az acı verdiği belirtilmektedir.

Kalıcı Makyaj Kimler Tarafından Yapılmalıdır?

Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk konu, uygulama alanın, steril olmasıdır. Ayrıca; uygulamayı yapacak kişinin de kalıcı makyaj kurslarından sertifikalı yetkin bir uzman olması gereklidir. Uygulayacak kişinin simetri algısı ve el becerisi de önemli bir diğer konudur.

Kalıcı Makyajın Zararları var mıdır?

Kalıcı makyaj uygulamasından sonra bazı kişilerde cilt tipine göre farklı tepkiler oluşabilmektedir. Bunların oluşmaması için uygulamadan sonraki bir kaç gün düzenli bakım yapılması gereklidir. Bunlar yara kremleri ve nemlendirici krem bakımlarıdır. Uygulamadan sonra doktorunuzun size önerdiği şekilde kullanılması uygun olacaktır.

Ayrıca bazı kişilerde görülen diğer risk ve zararları;

 

  • Uzman bir kişiye yaptırılmadığı takdirde geri dönülmez cilt sorunlarına yol açabilir.
  • Deri altına lokal anestezi yoluyla yapılan enjekte yüzünden; yüzde şişlik ve morluklar oluşabilmektedir.
  • Alerjik rekasiyon riski ve mikrop kapma ihtimalleri bulunmaktadır.
  • Kirpiklerde dökülmeye sebep olabilir.
  • Kalıcı makyaj doğal bir görünüm verememektedir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here