Yağ Yakmaya Yarayan Besinler

0
214
Yağ Yakmaya Yarayan Besinler

Yağ Yakmaya Yarayan Besinler

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Fazla kilolar her zaman özellikle de kadınların canını sıkan bir problemdir. Ancak bazı besinler vardır ki bunlar vücuttaki yağların yakılmasına ve kilo vermenize yardımcı olur. Bu yazımızda yağ yakmaya yarayan besinler konusunu işledik…

İşte karşınızda yağ yakmaya yarayan besinler…

Yağsız Yoğurt; Tennesse üniversitesinde yapılan bir araştırmanın sonucuna göre yağsız yoğurt yemek yağ yakılmasına yardımcı oluyor. Uzmanlar günde üç öğün yağsız yoğurt yemenin hızlı bir şekilde kilo verdiğini, ayrıca; yoğurdun içeriğindeki kalsiyum ve protein sayesinde kilo vermenin de çok sağlıklı bir şekilde olduğunu belirtiyorlar.

Somon; İçindeki omega-3’le kilo vermede ve yağ yakmada oldukça etkilidir. Ayrıca beyni güçlendirmekte ve geliştirmektedir. Haftada 2-3 kere somon yemek kilo vermenizde oldukça etkili olacaktır.

Kahvaltılık Gevrek; yapılan bir araştırma sonucunda kahvaltıda müsli veya yulaflı gevrek yiyenlerin %78’i bir sene içerisinde 14 kilo vermişler. Tok tutucu ve yağ yakıcı etkisi ile fayda sağlamaktadır.

Çorba; günde en az 1 kâse çorba içen kişiler üzerinde yapılan incelemede vücutlarındaki yağ oranın çok düşük olduğu tespit edilmiştir.

 

Greyfurt; içeriğinde zengin ölçüde c vitamini de bulunan greyfurt yağ yakma konusunda oldukça etkilidir. Günde 3 kez yarım greyfurt yenmesi kilo vermenizde ve yağları yakmanız konusunda epeyce fayda sağlayacaktır.

Antep Fıstığı; bu kuruyemişin en büyük özelliği, kan şekerinin düşmesini engellemesidir. Kan şekerinin düşmesini engellediğinden ise; yeme isteği oluşmuyor ve kilo aldırmıyor.

Köy Peyniri; günde 200gr kadar yenmesi tavsiye edilen doğal köy peyniri içeriğindeki protein ve kazein sayesinde sindirim sistemini iyi bir şekilde çalıştırmakta ayrıca kalsiyum sayesinde yağ yakışını hızlandırıyor.

Bitkisel yağlar; ceviz, badem, fındık, zeytin ve avokado yağı gibi yağların hem tok tutan, hem de vücutta yağ yakmayı hızlandıran etkileri bulunmaktadır. Ancak; fazlasından kaçınmak gereklidir.

 

            Teşekkürler.

Atalanta,

 

 

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here