En Yaygın Görülen Anksiyete Rüyaları

0
369

En Yaygın Görülen Anksiyete Rüyaları

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Kafamıza takılan bazı şeyler, olumsuzluklar, sınavların geceleri bizleri uyutmadıkları oluştur. Düşünürüz, düşünürüz bir çıkar yol bulamayız ve yine kafamızdadır, aklımızdadır. Böyle durumlarda zor bela uykuya geçmişizdir ki bizi geren bir rüyayla sıçrayıp uyanmışızdır.

Anksiyete rüyaları olarak adlandırılan bu rüyalar çoğunlukla belli konular üzerine görülür, oldukça can sıkıcı ve uyku kaçırıcıdır. Bu yazımızda en yaygın görülen anksiyete rüyalarını işleyeceğiz…

En Yaygın Anksiyete Rüyaları…

  • Bazı eşyalarınız kaybettiğinizi görmek…

En çok görülen aksiyete rüyalarından biridir. Kişiler için önemli olan kimlik, cüzdan, telefon, anahtar gibi eşyaların kaybedildiğini görmektir. Bilinçaltındaki bir şeyi kaybetme korkusu ile ilişkili olabileceği düşünülmektedir. Bu sadece eşyalar için olmayabilir de, örneğin bilincinizi kaybetmekten korktuğunuz bir durum yaşadıysanız, kimliğinizi kaybettiğiniz bir rüya görmeniz olasıdır.

  • Derse Geç Kalmak veya Sınavdan Geçememek…

Öğrencilik döneminizde veya önemli bir mülakat öncesi görmeniz muhtemel bir anksiyete rüyasıdır. Derse geç kalmak, sınavda başarısız olmak hatta genel anlamda başarısız olmak en sık görülen evrensel rüyalardan birisidir. Performans kaygısı olan veya kısa bir süre önce kendini buna benzer bir durumda hissetmiş kişilerde görülebilmektedir.

  • Birinin sizi kovalaması…

Tanımadığınız birinin sizi takip ettiği veya kovaladığı, sizin de panik ve dehşet içinde ondan kaçmaya çalıştığınız bir rüya kulağa ne kadar korkunç geliyor değil mi? En sık görülen anksiyete rüyalarından birisidir. Sizi strese sokan, üzerinizde sorumluluk uyandıran ve baskı yapan birçok konudan kaynaklı görülebilir.

  • Dişlerinizin döküldüğünü görmek…

Bir diğer sık görülen anksiyete rüyası da dişlerin dökülmesidir. Rüyanızda bir sebepten veya sebepsiz olarak dişlerinizin döküldüğünü görmek oldukça rahatsız edici bir durumdur. Ancak; en sık görülen anksiyete rüyalarından birisidir. Sizi sarsan ve beklemediğiniz olumsuz durumlarla ilgili hissiyattan kaynaklı olabileceği düşünülmektedir.

 

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here