Karakter Hakkında Bilgi Veren Kıyafet Renkleri

0
362

Karakter Hakkında Bilgi Veren Kıyafet Renkleri

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Renkler geçmişten bu güne bize bir şeyler anlatırlar. Günlük ruh halimizi, enerjimizi dışımıza göstermekteler. Çoğu kimse renklerin evrensel dilini bilmemekte, ancak; renkler bize karşımızdaki kişinin karakteri ile ilgili bazı ipuçları verebilir…

Kıyafetlerimiz bizlerin dış dünyadaki temsilcilerimizdir. Tarzımız, seçtiğimiz renkler veya aksesuarlar gibi birçok farklı konu karakterimizi yansıtmaktadır. Bu yazımızda karakter hakkında bilgi veren renkler konusunu anlatacağız…

Kıyafetlerde Renklerin Verdiği Mesajlar…

            Siyah Renk;  herkesin dolabında kurtarıcı yönü ile yer bulan bu renk otoriter yapıyı simgelemektedir. Kararlılık, azim ve başarılı olduğunuza dair mesaj verir. İş görüşmeleri gibi iyi bir intiba bırakılması gereken yerlerde kullanımı çok doğru bir karar olacaktır.

Beyaz Renk; her zaman saflığı ve temizliği simgelemiştir. Bu yüzdendir ki gelinliklerde de beyaz tercih edilir. Karşınızdaki insan olumlu mesajlar verir ve güven duygusu oluşturmaya yarar.

Kahverengi; Olgun ve ağırbaşlı olduğunuz imajı oluşturmakta oldukça etkili bir renktir. Ayrıca sağlamlık hissi de vermektedir. Çok göz önünde bulunmak istemediğiniz ortamlarda tercih etmemeniz daha doğru olacaktır.

Gri Renk; Dengeli ve uzlaşmacı hissiyatı oluşturmaktadır. Ağır ortamlar için oldukça uygun bir renk tercihidir. Genellikle avukatlar tarafından karşısındakilere uzlaşmacı olduğuna dair mesaj verdiğinden dolayı sık kullanılmaktadır.

Kırmızı Renk; özgüven yüksekliği ve tutkuya dair mesaj vermektedir. Özellikle kadınlar tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Özel programlarda kadınlar tarafından kullanılması doğru bir tercih olacaktır.

Mavi Renk; genellikle spor giyimde kullanımı tercih edilmektedir. Hoşgörülü ve mütevazı bir insan oldunuz mesajı vermektedir. Ayrıca; mavi rengin güven duygusu verdiği de bilinmektedir. İş görüşmelerinde kullanımı gayet uygun olacaktır.

Turuncu Renk; enerji dolu bir renktir. Karşısındakine karşı dikkat toplayıcı özelliği vardır. Giyen kişinin dinamik ve hareketli bir insan olduğu mesajı vermektedir.

Sarı Renk; giyen kişinin eğlence dolu bir kişiliği olduğu mesajı vermektedir. Eğlenceli yerlerdeki tercihiniz sarı renk olabilir.

Yeşil Renk; sakinlik ve huzurun rengidir. Aynı zamanda gençlik, tazelik hissiyatı uyandırmaktadır.

            Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here