Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

0
412
Pürüsüz Cilt Bakımı

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Doğal Yöntemler

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Pürüzsüz bir cilt her kadının isteğidir. Ancak özellikle büyükşehirlerdeki toz ve hava kirliliği cildimizi oldukça olumsuz etkilemektedir. Peki, cildimizi bu olumsuzluklardan korumak ve pürüzsüz bir hale getirmek için neler yapabiliriz? Bu yazımızda pürüzsüz bir cilt için evde kolaylıkla yapılabilen doğal yöntemleri sıraladık…

Pürüzsüz bir cilt için doğal yöntemler…

Elma sirkesi; doğal bir cilt temizleme toniğidir. Elma sirkesi ile bir şişenin yaklaşık çeyreğini kalanını ise su ile doldurun ve günlük toniğiniz hazır. Her gün uyguladığınızda ciltte biriken kirleri temizleyecek ve pürüzsüz bir cilt sağlayacaktır.

Bal; sadece bal kullanarak yapacağınız maskesi cildinizi hem besleyecek hem de pürüzsüz yapacaktır. Bir miktar bal yüze sürülerek 15-20 dakika kadar bekletilir ve sonra ılık suf ile temizlenir. Haftada en az 2 kez kullanılması uygundur ve cildi pürüzsüzleştirir.

Zerdeçal;  önemli bir antibakteriyel doğal malzemedir. Sivilce ve izlerinin giderilmesi konusunda etkilidir. 1 yemek kaşığı zerdeçal ile az miktar su karıştırılıp, macun kıvamına getirilir ve maske olarak uygulanır. Bu maske cildin pürüzsüz olması konusunda oldukça faydalıdır.

Domates; Domatesin içinde cildi temizleyen ve sıkılaştıran asitler bulunmaktadır. Domates suyunu yüze sürüp, gece boyunca bekletin, sabah kalktığınızda ılık su ile durulayın. Haftada en az iki kez uygulandığında hem kırışıklıklara karşı etkisini hem de cildiniz pürüzsüzleştirdiğini göreceksiniz.

Salatalık; doğal bir su kaynağıdır ve cilt için önemli bir temizleyicidir. Salatalık suyu veya rendeleyerek yapacağınız maske yüze uygulandığında hem cildi ferahlatır hem de pürüzsüzleştirir.

Karbonat; siyah noktaları temizleme konusunda çok etkilidir. 1 çay kaşığı karbonat ile 1 yemek kaşığı yoğurt karıştırılarak cilde sürüldüğünde siyah noktalarınızı temizleyecektir.

Limon Suyu; elma sirkesi gibi doğal bir temizleme malzemesidir. Mağazalardan aldığınız tonikler kadar fayda sağlar. Limon suyunu pamuk yardımıyla cilde sürdüğünüzde, içindeki sitrik asit cildinizi temizleyecek, pürüzsüzleştirecek ve aknelerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

      Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here