Japon Kadınların Kadim Beslenme Sırları

0
355

 

Japon Kadınların Kadim Beslenme Sırları

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Kültür yapısı olarak Japonlar hareketli ve spor faaliyetleri yüksek bir ırktır. Balık etli veya fazla kiloları bulunan Japon pek göremezsiniz. Peki, bu Japonlar nasıl besleniyorlar da bu kadar fit olabiliyorlar? Bu soruyu cevaplandırmaya hazır mısınız?

Japon Kadınların Kadim Beslenme Sırları…

Japonların kültürü çok eski tarihlere kadar dayanmaktadır. Beslenme kültürü için de durum aynıdır. Dünyanın en zarif kadınları olarak gösterilen Japon kadınları da beslenme şekilleri ile her zaman ideal kilo ve görünümdedirler. Bu görünümü diyet yaparak değil, doğru beslenerek kazanmaktadırlar. Kendilerine özgü beslenme kültürlerini gelin birlikte inceleyelim…

Her meyve ve sebze mevsiminde…

Japonların kültüründe mevsimi dışında herhangi bir meyve veya sebzeyi yemek yoktur. Sadece mevsiminde yetişen taze besinleri tüketmektedirler. Örnekleyecek olursak; kış aylarında et, balık, çorba ve sıcak içecekler yerlerken, yaz aylarında soğuk çorbalar, deniz ürünleri ve salatayla karınlarını doyurmayı tercih etmekteler.

Kahvaltının Önemi…

Japon kültüründe en çok önem verilen öğün kahvaltıdır. Japon kadınlar zengin ve besleyici bir kahvaltı ile güne başlarlar ve gün boyu zinde kalırlar. Genellikle kahvaltı sofralarında miso çorbası, omlet, ızgara balık, küçük nori yosunu yaprakları, buharda pişmiş pirinç ve yeşil çay bulunmaktadır.

Ekmek Yerine Pirinç…

Sofralarında ekmek bulundurmayan Japon kadınlar neredeyse her öğün pirinç tüketmektedirler. Ancak; Japon kültüründeki pirinç bizim bol yağlı pilavlarımızdan değildir. Genellikle haşlanmış pirinç tüketmektedirler.

Kızartma Yok…

Japon kültüründe kızartma kültürü bulunmamaktadır. Yiyecekleri genellikle haşlama, ızgara veya buharda pişirme yöntemleri ile hazırlamaktadırlar ve neredeyse hiç yağ bulunmamaktadır. Böylece vücutta ihtiyaç fazlası yağ depolama gibi bir durum oluşmamaktadır.

Küçük Porsiyonlar ve Çiğneme…

Japon kadınlar genellikle küçük tabaklarda ve dolayısıyla küçük porsiyonlarda yemek yemektedirler. Ayrıca; yemekler yenirken uzun uzun çiğnenerek hazım kolaylaştırılmaktadır.

Tatlı Kültürü Yok…

Japon mutfağında neredeyse hiçbir tatlı türü bulunmamaktadır. Bulunan tatlılarda doğal şekerler ile yapılanlardır. Şekerin zararlarını bilmeyen kalmamıştır. Japon kadınlarda tatlı kültürü olmadığından gereksiz şeker tüketmemekte ve kilo problemi oluşmamaktadır.

Teşekkürler.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here