Türkiye’nin En Güzel Plajları

0
501
Türkiye’nin En Güzel Plajları

Türkiye’nin En Güzel Plajları

 

            Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri… Cennet vatanımız, güzel ülkemiz Türkiye’miz dört mevsimin de dolu dolu yaşandığı ve her mevsim birçok yerli ve yabancı turistin geldiği bir tatil yeridir. Özellikle de yaz dönemi kuzey ülkelerinin vatandaşlarının sahil şehirlerine ve plajlara akınlarına şahitlik etmekteyiz.

Yabancı turistlerin bu kadar ilgisini çeken plajlarımızdan bazıları hakkında bilginiz olsa da henüz bilmediğiniz güzel plajlar olabileceğini düşünerek sizler için “Türkiye’nin En Güzel Plajları” hakkında bir liste hazırladık. Tatil planları öncesi mutlaka listemize bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz…

 

Türkiye’nin En Güzel Plajları…

  • Ölüdeniz – Fethiye:

Muhteşem doğası ve eşsiz güzellikteki denizi ile göz alıcı bir yer olan ölüdeniz, kesinlikle gitmeniz gereken plajlardan birisidir. Güneşlenirken yamaç paraşütlerini de izleyebileceğiniz bu plaja en yakın havalimanı Dalaman havalimanıdır.

  • İztuzu Plajı – Dalyan:

Tatlı su ile tuzlu suyun arasında kalan bu doğa harikası plaj, caretta caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı plaj olarak da bilinmektedir. Kaplumbağaların rahatsız olamaması için günün belli saatlerinde kapalı tutulan bu plajın Dünya’da eşi benzeri yok denilmektedir.

  • Sarımsaklı Plajı – Ayvalık:

Egenin incilerinden birisi olan Ayvalık’ın bu güzel plajı 8 km’lik sahil ve kumluk şeridi ile bilinmektedir. Bu kumluğun Dünyanın ve Türkiye’nin en sağlıklı kum özelliklerini taşıdığı Dünya sağlık Örgütü tarafından belgelenmiştir.

  • Kleopatra Plajı – Alanya:

Alanya Kalesinin bulunduğu tepenin eteklerinde yer alan bu meşhur plaj mavi bayraklı bir plajdır ve civarında gezilmesi- görülmesi gereken birçok tarihi ve doğal güzellikler mevcuttur.

  • Patara Plajı – Kaş:

Patara plajı Akdeniz’in en uzun plajı olması ile ünlüdür. Ayrıca Akdeniz bölgesinin en güzel kumları da bu plajdadır. Apollo tapınağının da yer aldığı bu plaj aynı zamanda caretta carettaların yumurtalarını bıraktığı ender plajlardan birisidir.

  • Lara Plajı – Antalya:

Antalya şehir merkezine yakınlığı ile büyük avantaj sağlayan Lara Plajı 2km uzunluğunda ve 45 metre genişliğinde ince kumlu bir plajdır. Romatizma ve eklem rahatsızlıklarına karşı faydalı olduğu bilinen bu kum sayesinde oldukça rağbet görmektedir.

  • Ortakent Plajı – Bodrum:

Bodrum merkeze en yakın plajlardan birisidir. Birçok su sporuna elverişli olan bu plaj aynı zamanda mavi bayraklı bir plajdır.

  • Kefalos Plajı – Gökçeada:

Kuzey Ege’nin Patara’sı olarak anılan bu plaj uzun kumlukları ve bol rüzgâr alan fiziksel yapısı sebebi ile özellikle su sporları severler tarafından oldukça rağbet gören bir plajdır. Aynı zamanda mavi bayraklı plajlardan birisidir.

  • Kaputaş Plajı – Kaş:

Kaş ile Kalkan ilçeleri arasında yer alan bu plaj etrafında hiçbir yapılaşma olmadığından huzur ve güzel bir deniz keyfi arayanlar tarafından çok rağbet örmektedir. Kalkan koyunun tamamı gibi bu plajda mavi bayraklıdır.

 

                        İyi Tatiller.

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here