Rüya Tabirleri – H Harfi – (Ho – Hz)

0
120

Rüya Tabirleri – H Harfi – (Ho – Hz)

 Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri…

Hoca: Rüyada dinî emirleri talim eden bir hoca görmek, ibadetlerde gevşekliğe işarettir.
 

Hokka: Rüyada içi mürekkep dolu yazı hokkası görmek, güzel sözleri ihtiva eden ciltli kitaba, zengin ve güzel kadına, garip ve bekâr kadın için de zengin bir erkeğe delâlet eder.

 

Hokkabaz: Rüyada hokkabaz görmek, oyun, yalan ve maskaralık ile tâbir olunur.

 

Hor-Hakir görme: Rüyada birini değersiz görmek, kötülüğe ve çirkinliğe delâlet eder.

 

Horlamak: Kişinin rüyada horladığını görmesi, düşmanının kendisine erişmesine ve gizli tutulmasını istediği şeyinin meydana çıkmasına delâlet eder.

 

Horoz dövüştürmek: Rüyada horoz dövüştürmek, âlim, hatip ve müezzinler arasında fitne çıkarmak suretiyle onları birbirleriyle uğraştırmaya alâmettir.

 

Horoz: Rüyada horoz evin erkeği ve efendisi olarak, tavuk ise; evin hanımı ile tabir olunur.

 

Hububat: Rüyada hububat görmek, mala, rızka, genişlik ve bolluğa delâlet eder.
 

Hudut: Rüyada hudut boylarında nöbet tuttuğunu görmek, emniyet ve selâmete delâlet eder.

 

Huni: Rüyada huni görmek, israftan kaçınan bir âlime delâlet eder.

 

Hurç: Kişinin rüyada hurç görmesi, ihtiyaçları gidermeye, arzu ve maksadına ermeye delâlet eder. Bazen ise; istemeyerek yolculuğa çıkmaya delâlet eder.

 

Huri: Rüyada huri görmek, sevinç, sürur ve feraha delâlet eder.

 

Hurma salkımı: Rüyada hurma salkımı görmek, nimete, rızka, mal kazanmaya ve çoluk çocuğundan ayrı düşmüş bulunanları bir araya toplamaya işarettir.

 

Hurma satıcısı: Rüyada hurma satıcısı görmek, biriktirilmiş helâl kazanca ve ömrün bereketine delâlet eder.
 

Hurma yağı: Rüyada hurma yağı görmek, miras malı ile tabir edilir. Bazen de bu rüya, ayrılığa veya müşkül şeyin kolay olmasına delâlet eder.

 

Hurma: Rüyada hurma görmek, temiz ve bereketli bir rızık ile tabir olunur. Hurma yediğini görmek ise; sırf kendisi için olup başkasının hissesi bulunmayan rızka delâlet eder.

 

Hutbe: Rüyada minber üzerinde hutbe okuduğunu görmek, yüksek makama delâlet eder. Ehil olmayan bir kimsenin rüyada hutbe okuduğunu görmek ise; zarar ve ziyana uğramaya, üzüntü ve kedere duçar olmaya delâlet eder.

 

Hücre: Rüyada bir zindanın hücresini görmek, hayatın sakin ve sessiz geçeceğine delâlet eder. Kendisini hücreye konulmuş görmek, sıkıntı ve kedere delâlet eder.

 

Hücum: Rüyada İslâm askerlerinin kâfirler üzerine hücum ettiğini görmek, sıkıntılardan halâs olmaya, zafer kazanmaya, ganimet ve menfaate delâlet eder.
 

Hüküm giymek: Hiçbir sebep yokken hüküm giyip cezalandırıldığını görmek, hastalık ve üzüntü ile tabir olunur. Rüyada ceza ve hükümden kurtulduğunu görmek, üzüntü ve kederin gideceğine ve ele geçecek nimete delâlet eder.

 

Hükümdar: Rüyada güler yüzlü bir hükümdar görmek, iyi ve hayra işarettir. At üzerinde bir hükümdar görmek, mevki ve makamın artacağına ve düşmana galip gelmeye delâlet eder. Hükümdarın öfkeli ve kızgın olduğunu görmek, yüksek makamlardan erişecek zarara delâlet eder.

 

Hükümet erkânı: Rüyada hükümet erkânından birini görmek, isim ve şöhret sahibi olmaya ve mevkice yükselmeye delâlet eder.

 

Hürriyet: Rüyada zindandaki bir hükümlünün hürriyete kavuştuğunu görmek, borçtan kurtulmaya, hastalıktan şifa bulmaya, keder ve elemden, korku ve şiddetten emin olmaya delâlet eder.

 

Hüzün: Rüyada hüzün ve teessür hali görmek, ferah ve sürura delâlet eder.

Daha fazla Rüya Tabirleri bilgisi için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here