Rüya Tabirleri – İ Harfi – (İp- İs)

0
240

Rüya Tabirleri – İ Harfi – (İp- İs)

 Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri…

 

İp ile aşağı sarkmak: Rüyada evin veya yüksek duvarın üstünden bir ip ile aşağıya sarktığını hatta yere indiğini görmek, zühd ve takvayı tercihle haram olan şeylerden sakınmaya delâlet eder.
 

İp: Rüyada ip görmek, ahd ve misak ile tabir olunur. Gökten bir ip sarkıtıldığını görmek, Kur’an-ı Kerim’e delâlet eder. Yine ip görmek, izzet, şeref ve mevki ile tabir edilir.

 

İpek böceği: Rüyada ipek böceği görmek, arzu ve isteklerin geç de olsa tahakkukuna, servet ve malın artmasına delâlet eder.

 

İpek elbise: Rüyada ipek elbise görmek, aşk ile tabir olunur.

 

İpek: Rüyada ipek görmek Salih kimseler için ahiretin güzel ve mahmurluğuna delâlet eder. Kadının ipek görmesi hayır ve menfaate alâmettir.

 

İpekçi: Rüyada ipekçi görmek, ferahlık ve sürura delâlet eder.

 

İplik eğirmek: Bir kadının rüyada acele olarak iplik eğirdiğini görmesi, kaybolmuş bir kimsenin geleceğine delâlet eder. Rüyada yavaşça iplik eğirdiğini görmek ise; kadın ve erkek için, uzak bir yolculuk ile tabir olunur.

 

İplik: Rüyada görülen iplik, halkın reisi olmaya ve halkı ardınca sürüklemeye delâlet eder.

 

İplikçi: Rüyada iplikçi görmek, işleri sağlamlaştırmaya ve Salih amele başlamaya işarettir.

 

İpotek: Rüyada bir malı ipotek yaptığını görmek, sıkıntılı ve üzüntülü günlerin geleceğine delâlet eder.

İrin ve cerahat: Rüyada vücudundaki çıbanı delerek içinden irin veya kanlı irin akıttığını görmesi, keder ve gamdan kurtulmaya delâlet eder.
 

İrmik helvası: Rüyada irmik helvası görmek, oyun ve neşe ile mala, tehlike ve zarardan kurtulmaya, rahatlık ve sevince delâlet eder.

 

İsa (a.s.): Allah’ın kulu ve Peygamberi Hazret-i İsa’yı rüyada görmek, hayırlı ve mübarek bir insan olmaya delâlet eder.

 

İshak (a.s.): Rüyada Allah’ın kulu ve Peygamberi İshak (a.s.)’ı görmek, kısa bir üzüntüye ve fakat sonunda kurtuluş ve selâmete delâlet eder.

 

İshal: Kişinin rüyada kendisini ishal olmuş görmesi eldeki malı çokça israf edeceğine işarettir. Kabız görmek ise, cimriliğe delâlet eder.

 

İsim: Kişinin rüyada ismini değiştirdiğini görmesi, rüyanın hayırlı olması ile tabir edilir. Rüya sahibi mutlu ve selâmette olur.

 

İskele: Rüyada iskele görmek, işlerde dürüstlük ve intizama delâlet eder. Vapur iskelesi görmek ise; sevindirici bir habere veya yolculuğa delâlet eder.

 

İskelet: Rüyada iskelet görmek, diri insana delâlet eder. Yine iskelet rüyası, akrabalardan kalacak bir miras ile tabir olunur.

 

İskemle: Bekar bir kimsenin tahta iskemlede oturduğunu görmesi, nikâha, mevki ve makamın yüksekliğine; kadının iskemle görmesi, eğer evli değilse iyi bir adamla evleneceğine delâlet eder.

İslam Alimi: Rüyada İslâm âlimlerinden birini görmek, kadri yüksek kimseler tarafından övülmeye ve müjdeye delâlet eder. Yine rüyada âlimleri görmek, rüya sahibinin ilminde ilerlemesine işarettir.
 

İsmail (A.S.): Allah’ın Sıddık peygamberi İsmail (a.s.)’ı rüyada görmek, fesahat ve reislik ile tabir olunur. Bu rüya, Allah rızası için mescit inşa ettirmeye de delâlet eder.

 

İspat: Rüyada bir hususta şahitlik yaptığını ve bir şeyi ispat ettiğini görmek, hüccet ve delile nail olmaya delâlet eder.

 

İsrafil (a.s.): Rüyada büyük meleklerden İsrafil (a.s.)’ı görmek, askeri silahlandırmaya, hazırlamaya, meşakkatli yolculuğa, korkuya ve telâşa delâlet eder.

 

İstemek: Rüyada âlim veya hâkimlerden hediye yoluyla bir şey istemesi, âlim ve hâkimlere ihtiyaç duyulacak hadiselerin çıkmasına alâmettir.

 

İstifrağ (Kusmak): Rüyada kolay halde kustuğunu görmek, kötülüklerden tövbeye delâlet eder.

 

İstiğfar: Rüyada istiğfar ettiğini ve Allah-u Teâlâ’ya yalvardığını görmek, rızkın bolluğuna delâlet eder. Rüyada, namazın dışında istiğfar etmek, ömrün bereketine ve uzunluğuna delâlet eder.

İstihkâm: Rüyada istihkâm edilmiş bir yer görmek, rüya sahibinin sıkıntıya düşeceğine ve sonra sıkıntısının zail olacağına delâlet eder.
 

İstihza (Alay etmek): Rüyada kendisiyle alay edildiğini görmek, kandırılmaya işarettir.

 

İstiklal: Rüyada vatanın ve milletin kurtuluşu için savaştığını görmek, kerem ve cömertliğe, âdil olmaya, geniş rızka ve menfaate delâlet eder.

Daha fazla Rüya Tabirleri bilgisi için diğer yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here