Rüya Tabirleri – İ Harfi – (İş – İz)

0
123

Rüya Tabirleri – İ Harfi – (İş – İz)

 Merhaba kadinnediyo.com ziyaretçileri…

 

İşçi: Rüyada herhangi bir işte çalışan kimseyi görmek, ferah ve sevince delâlet eder.

 

İşemek: Rüyada küçük abdestini bozduğunu görmek, iyilik ve ferahlığa, üzüntüden kurtulmaya delâlet eder. Bu rüya, hayırlı ve sevinçli habere de işarettir.

 

İşitmek: Rüyada boş laf ve dedikodu işitmek, bazı istenmeyen hadiselere delâlet eder.

 

İşkembe: Kişinin rüyada işkembe görmesi, memuriyet ve kazanca, rızık ve mala delâlet eder.

 

İşkence: Rüyada bir kimseye işkence edildiğini görmek, hastalığa delâlet eder. Hasta adamın rüyada kendisine işkence edildiğini görmesi, hastalıktan şifa bulacağına işarettir.

 

İşlemek: Rüyada ibrişimle bir şey işlediğini veya başkasının aynı şeyi yaptığını görmek, üzüntü ve kederin gitmesine, hastanın şifa bulmasına, gurbetteki adamın evine dönmesine delâlet eder.

 

İşten çıkarılmak: Rüyada işten çıkarılmak, kişinin arzu ettiği memuriyete delâlet eder.

 

İtikâf: Rüyada itikâf görmek, itikâf edilen yere işarettir. Camide ve mescitte itikâf ettiğini görmek, hayır ve iyiliğe, tövbe ve istiğfara delâlet eder.

 

İtmek: Rüyada bir başkasını öteye itiverdiğini görmek,  şeytanın amelinden bir şeye duçar olmaya ve dince akıbetinin güzelliğine alâmettir.

 

İyilik ve Bağış: Rüyada görülen iyilik, veren kişinin verdiği şeyin miktarına göre değer taşır. Fazla verilmeye layık olan bir kimseye az verdiğini görmek, rüya sahibinin, Allah-u Teâlâ’dan ve Resul-i Ekrem (s.a.v.)’in sünnetinden yüz çevireceğine alâmettir.

 

İyilik: Rüyada iyi ve güzel bir şey görmek, faydalı ilme söz ve amelinde ihlaslı olmağa delâlet eder.

 

İz sürmek: Kişinin rüyada bir başkasının izini sürdüğünü görmesi, sırları açmaya ve gizli şeylerin meydana çıkmasına veya ilme ve âlimlerin yoluna uymaya delâlet eder.

 

Atalanta,

Bilgilendirme : Öncelikle bir rahatsızlığınız varsa doktorunuza başvurunuz. Sitedemizde yer alan bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini tutmamaktadır. Bitkilerin kabul görülmüş faydalarından bahsedilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here